„Literacka paczka” dotarła do biblioteki

W ramach akcji „Literacka paczka” Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz wydawnictwo Agora obdarowały naszą bibliotekę 2 pakietami 21 książek i 2 audiobooków (jeden zestaw powędruje do filii).

Posted in Z ostatniej chwili |

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

27 września 2017r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie klubowiczów po wakacyjnej przerwie. Będziemy rozmawiać o książce Deana Koonza „Poszukiwana”.

Posted in Z ostatniej chwili |

Nowy rok akademicki przed nami – z podręcznikami w Ibuk Libra

Baza książek elektronicznych Ibuk Libra to pierwsza i największa w Polsce czytelnia online. Zachęcamy do zostania jej czytelnikiem!

Posted in Z ostatniej chwili |

Biblioteka w Twoim smartfonie lub tablecie

Przypominamy o cyfrowej ofercie dla czytelników naszej biblioteki. Od 1 grudnia 2016 roku każdy z Was może za darmo i do woli czytać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze książki elektroniczne w serwisie Legimi – a jest w czym wybierać: obecnie to ponad 16.000 książek w formie cyfrowej (do czytania na tablecie, smartfonie lub [...]

Posted in Z ostatniej chwili |

Ruszają zapisy na kurs komputerowy dla seniorów!

Zapraszamy na nową edycję kursu komputerowego dla dorosłych.

Posted in Z ostatniej chwili |

Kobieta w podróży

W środę, 13 września 2017 r. sępoleńska biblioteka gościła dziennikarkę, blogerkę, globtroterkę, autorkę książek i poradników podróżniczych – Marzenę Filipczak, kobietę, dla której podróżowanie stało się pasjonującym sposobem na życie.

Posted in Z ostatniej chwili |

O sekretach Kaukazu i Azji Środkowej w bibliotece

13 września o godz. 18 w siedzibie biblioteki odbędzie się spotkanie autorskie z podróżniczką Marzeną Filipczak.

Posted in Z ostatniej chwili |

Wygraj koszulki ze Stanisławem Wyspiańskim!

W związku ze zbliżającym się Narodowym Czytaniem „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego Instytut Książki oraz portal Booklips.pl przygotowały specjalny konkurs.

Posted in Z ostatniej chwili |

Czytaj i baw się razem z biblioteką

Zapraszamy do włączenia się w akcję Narodowego Czytania 2017. W tym roku czytamy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Finał Narodowego Czytania zaplanowano na 2 września br. W związku z tym biblioteka zachęca mieszkańców Sępólna do lektury i wspólnej zabawy.

Posted in Z ostatniej chwili |

Literacki Budżet Obywatelski 2017 – czekamy na sugestie!

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka również w tym roku znalazła się w gronie instytucji, które zostały objęte programem finansującym zakup nowości wydawniczych w ramach wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2017 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach wymienionego programu biblioteka [...]

Posted in Z ostatniej chwili |

Wakacje w „Bajkowym zakątku” zakończone

W piątek, 11 sierpnia br., w Bibliotece Publicznej w Sępólnie zakończyliśmy wakacyjny projekt pt. „Bajkowy zakątek”. Tematem przewodnim projektu było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Blisko 30 dzieci przez dwa tygodnie uczestniczyło w zajęciach literackich, plastycznych, teatralnych i ruchowych.

Posted in Z ostatniej chwili |

Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego rozstrzygnięty

Z okazji trwających  Dni Miasta,  przygotowaliśmy dla mieszkańców i jego sympatyków Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego. Pierwszą laureatką  testu została Marzena Hippler z Sępólna, która w nagrodę otrzymała nowiutki rower.

Posted in Z ostatniej chwili |

IMPRESJE MALARSKIE STUDENTÓW UTW

W bibliotece do końca sierpnia można zwiedzać wystawę studentów Uniwersytetu III Wieku przy Stowarzyszeniu „Duże Różowe Słońce”, które powstały podczas warsztatów malarskich w ramach projektu „Senior na szóstkę” dofinansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Posted in Z ostatniej chwili |

Spacer z Misią po Sępólnie

We wtorek 8 sierpnia  w ramach Dni Sępólna zorganizowaliśmy spacer po mieście śladami bohaterki książki „Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”. Uczestnicy spaceru zwiedzili miejsca, po których podróżowała literacka Michalinka. Przy okazji poznali ciekawostki historyczne, o których opowiedział przewodnik.

Posted in Z ostatniej chwili |

Przeszłość wkomponowana w teraźniejszość

Z okazji Dni Sępólna nasza biblioteka przygotowała dla mieszkańców miasta niekonwencjonalną wystawę fotografii pt. „Gdyby…”.  To archiwalne i współczesne zdjęcia Sępólna wkomponowane w jedną całość. Autorem powstałych grafik i opisów jest historyk Łukasz Jakubowski.

Posted in Z ostatniej chwili |

Wakacje w „Bajowym zakątku” na półmetku

Za nami pierwszy tydzień wakacji. W „Bajkowym zakątku” dzieci wędrują po okolicy śladami naszych przodków, szukając baśni, legend i podań, a przy okazji poznają tajemnice polskich miast.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Gdyby…”

„Gdyby…” to wystawa archiwalnych fotografii i pocztówek Sępólna Krajeńskiego nałożonych na współczesne zdjęcia miasta.

Posted in Z ostatniej chwili |

Zapraszamy na wernisaż wystawy: „Interpretacje malarskie mieszkańców Sępólna”.

Coroczny cykl spotkań z twórczością lokalnych artystów zapoczątkowaliśmy w zeszłym roku podczas Dni Sępólna wernisażem rękodzieła artystycznego pani Beaty Bohaczyk. W tym roku na wystawie zaprezentujemy prace, które powstały podczas warsztatów malarskich studentów Uniwersytetu III Wieku przy Stowarzyszeniu „Duże Różowe Słońce”, a prowadzonych pod czujnym okiem Pana Zbyszka Morzyńskiego.

Posted in Z ostatniej chwili |

Wielki Test z historii Sępólna Krajeńskiego!

Z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego nasza biblioteka przygotowała dla Państwa Wielki Test z historii Sępólna Krajeńskiego! Odbędzie się on już 7 sierpnia o godz. 9:00, w Sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie.

Posted in Z ostatniej chwili |

Rodzinna Gra Miejska

Z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego nasza biblioteka serdecznie zachęca grupy od 3-5 osób do udziału w grze miejskiej, która odbędzie się 9 sierpnia (środa) na terenie Sępólna Krajeńskiego.

Posted in Z ostatniej chwili |

Razem stwórzmy kolekcję Muzeum Historii Polski!

Trwa ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie” zainaugurowana w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 5500 obiektów dla Muzeum Historii Polski. Wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z kraju, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec.

Posted in Z ostatniej chwili |

Dni Sępólna Krajeńskiego 2017 – Sępólno, pozytywnie

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Sępólna Krajeńskiego. Tydzień pełen atrakcji, imprez plenerowych, turniejów, zawodów, koncertów i nade wszystko, dobrej zabawy. W tym roku oferta na dni miasta prezentuje się szczególnie interesująco, stawiamy na całkowitą różnorodność, jeszcze bardziej poszerzając ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Posted in Z ostatniej chwili |

Lubisz łamigłówki i zagadki? Masz od 11 do 15 lat? Koniecznie odwiedź biblioteczny Escape Room już 09.08.2017!

Escape room to rodzaj zespołowych gier logicznych, w których bardzo ważna jest spostrzegawczość, współpraca i spryt. Uczestnicy gry zamknięci zostaną w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, pełnym zagadek i rekwizytów.

Posted in Z ostatniej chwili |

Sępoleńska biblioteka i kulinarne podróże po literaturze

Kolejne spotkania z serii „Kulinarne podróże po literaturze” za nami. Tym razem dzieci poczuły się jak prawdziwi kucharze. Przystąpiły do pracy zaopatrzone w odpowiednie stroje w postaci fartuszka i czapki kucharskiej, które własnoręcznie podpisały i ozdobiły.

Posted in Z ostatniej chwili |

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki

W naszej bibliotece miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Swoje 10 – te Urodziny obchodził Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych.

Posted in Z ostatniej chwili |

WAKACJE W BIBLIOTECE

Wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy zapraszamy dzieci w wieku 8 – 12 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w projekcie pt. „Bajkowy zakątek”

Posted in Z ostatniej chwili |

Kulinarne podróże po literaturze

12 czerwca br. ruszył projekt pt. „Kulinarne podróże po literaturze” skierowany do dzieci w wieku 7-10 lat. Celem projektu jest kultywowanie tradycji narodowej i regionalnej. W każdy poniedziałek (do 10 sierpnia) uczestnicy spotykają się w bibliotece i kawiarni Tea Lady na sępoleńskim molo.

Posted in Z ostatniej chwili |

Misia już po premierze

We wtorek i środę, 20 i 21 czerwca br. w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie odbyła się premiera przedstawienia teatralnego pt. „Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie” oparte na opowiadaniu Mariusza Niemyckiego. W rolę książkowych postaci wcielili się pracownicy naszej biblioteki!

Posted in Z ostatniej chwili |

Wykiełkuj na rynku pracy

Blisko 60-ciu uczniów szkoły ponadgimnazjalnej wzięło udział w nowym projekcie realizowanym przez naszą bibliotekę pt. „Wykiełkuj na rynku pracy”.

Posted in Z ostatniej chwili |

Misia, rosyjskie klimaty i kurs na herbatę, czyli Noc Bibliotek w Sępólnie

W sobotę, 3 czerwca, w naszej bibliotece odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Główną atrakcją wydarzenia było przedstawienie „Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”, koncert szant i ballad w wykonaniu Eleonory Stosik i Janusza Ciży oraz spotkanie w Klubie Podróżnika z Maciejem Stafiejem, który opowiadał o swojej herbacianej pasji.

Posted in Z ostatniej chwili |