O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników – premiera na sępoleńskim molo

W czwartek na sępoleńskim molo mieszkańcy gminy oraz turyści mogli obejrzeć przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników”.

Posted in Z ostatniej chwili |

Konkurs plastyczny „O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś” rozstrzygnięty!

W sępoleńskiej bibliotece został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 7 – 10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie. Miał on na celu zainspirować młode pokolenie przygodami Misi – głównej bohaterki książki Mariusza Niemyckiego pt.  „Pierścień sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”.

Posted in Z ostatniej chwili |

Paszport małego Europejczyka

Pochodzimy z różnych krajów i mówimy różnymi językami, ale mamy wspólny dom, którym jest Europa. Aby ją lepiej poznać przez dwa tygodnie dzieci w wieku 7-10 lat spotykały się na zajęciach wakacyjnych w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Posted in Z ostatniej chwili |

Utracone, ale nie do końca. Kadry z międzywojennej Polski na wystawie Ośrodka KARTA

„Utracone. Przedwojenne małe ojczyzny” to tytuł wystawy przygotowanej przez Ośrodek KARTA we współpracy z bibliotekami w Sępólnie i Hrubieszowie. Od ubiegłego piątku wystawę można oglądać w Sępólnie.

Posted in Z ostatniej chwili |

Anna Paprocka zwyciężczynią III Edycji Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego

W ubiegłą środę kilkunastu uczestników sprawdzało swoją wiedzę w III Edycji Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego. Zwyciężczynią pojedynku została Anna Paprocka. Drugie miejsce zajął Paweł Kwasigroch, natomiast trzecie – Marzena Hippler. Siódmego sierpnia, punktualnie o godzinie 18:00, w gościnnej sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie 12 śmiałków (w tym troje debiutantów) przystąpiło do [...]

Posted in Z ostatniej chwili |

Eksperci od baśni

1 sierpnia 2019 r.  dziewięcioro śmiałków w wieku od 7 do 10 lat przystąpiło do testu ze znajomości książki „O złym hetmanie i zatopionym zamku oraz inne baśnie Sępólna Krajeńskiego”. W całej książce znaleźć można sześć baśni, ale aby wziąć udział w konkursie wystarczyło znać tylko trzy z nich: „O złym hetmanie i zatopionym zamku”, [...]

Posted in Z ostatniej chwili |

Zakochaj się w… SĘPÓLNIE

Tegoroczne Dni Sępólna w bibliotece rozpoczęły się od wernisażu wystawy fotograficznej Andrzeja Ossowskiego pn. „I love Sępólno. Miasto nocą”.

Posted in Z ostatniej chwili |

„O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników”

Historie Śnieżki, Roszpunki i Śpiącej Królewny jakich jeszcze nie znacie. To historia o tym jak banda zbójców znajduje w lesie dziecko. Chcąc je uspokoić opowiadają po kolei bajki o swoich wymarzonych królewnach. Czy „twardziele” dadzą radę pocieszyć zapłakane dziecko?  Wygląda na to,  że tego dowiemy się dopiero podczas spektaklu, który odbędzie się 8 sierpnia

Posted in Z ostatniej chwili |

Zapraszamy na podróż po „utraconych”

Przed wrześniem 1939 Polska była szóstym pod względem wielkości i liczby ludności krajem Europy – odnoszącym sukcesy, na przykład na polu modernizacji czy kultury, ale też zmagającym się z kryzysem gospodarczym, napięciami politycznymi i społecznymi. Plany, marzenia i aspiracje jej mieszkańców miał za chwilę brutalnie przerwać wybuch II wojny światowej. Fotografie zebrane na wystawie Utracone. [...]

Posted in Z ostatniej chwili |

III Edycja Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego już niebawem!

Z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego nasza biblioteka przygotowała dla Państwa III Edycję Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego! Odbędzie się on już 7 sierpnia o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Z jakim Pisarzem lub Pisarką wyruszylibyście w trasę i dlaczego?”

Czy zdarzyło się Wam pokonywać wyjątkowo długą trasę i z pomocą książek zwalczać nudę? Jeśli tak, wyobraźcie sobie, że trasa jest naprawdę bardzo długa, a Wy nie możecie oderwać oczu od drogi.

Posted in Z ostatniej chwili |

Daniel Odija z wizytą w Sępólnie

Warsztaty – spotkanie autorskie – warsztaty. A w międzyczasie zwiedzanie miasta i… spotkanie z rodziną. Tak w skrócie spędził część poniedziałku i wtorku pisarz Daniel Odija, gość sępoleńskiej biblioteki.

Posted in Z ostatniej chwili |

Bajkowych czwartków…ciąg dalszy

Zakończył się pierwszy etap projektu „Bajkowe czwartki”  realizowanego w sępoleńskiej bibliotece przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy.

Posted in Z ostatniej chwili |

Konkurs plastyczny – „O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś”

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy zaprasza dzieci w wieku 7 – 10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w konkursie plastycznym pt. „O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś”.

Posted in Z ostatniej chwili |

„O złym hetmanie i zatopionym zamku oraz inne baśnie Sępólna Krajeńskiego” – test

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat do wzięcia udziału w teście ze znajomości książki „O złym hetmanie i zatopionym zamku oraz inne baśnie Sępólna Krajeńskiego”, który odbędzie się 01.08.2019 r.

Posted in Z ostatniej chwili |

Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie

Nasza biblioteka to miejsce, gdzie mamy mogą spotkać się  razem z dziećmi, porozmawiać, poczytać  czy nauczyć się czegoś nowego. Podczas „Wieczorynki” dzieci z Klubu Czytających Rodzin mogą wspólnie pobawić się z rówieśnikami i miło spędzić czas z rodzicami.

Posted in Z ostatniej chwili |

Jestem Europejczykiem! – wakacyjne zajęcia dla dzieci w bibliotece

15 lat temu – 1 maja 2004 roku  – Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Wakacyjne zajęcia w bibliotece to doskonały moment, aby poznać bliżej niektóre z państw członkowskich.

Posted in Z ostatniej chwili |

XIII powiatowy konkurs „Wierszykarni” rozstrzygnięty!

Za nami XIII powiatowy konkurs „Wierszykarni”. W tym roku 5 i 6 latki zmierzyły się z wierszykami, w których ukryły się dźwięki. Rok 2019 sejm ustanowił Rokiem Stanisława Moniuszki. Aby to uczcić w ramach konkursu nasza biblioteka zachęciła najmłodszych do odkrywania dźwięków w poezji i poszukania w wierszach, muzyki w uniwersalnym znaczeniu.

Posted in Z ostatniej chwili |

Sportowcy czytali dzieciom

Zakończył się właśnie XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku to sportowcy zachęcali najmłodszych do czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Posted in Z ostatniej chwili |

Muminkowe historyjki

„Muminki” to bajka doskonale znana czytelnikom na całym świecie. Opowieść o małych futerkowych trollach, kojarzone są przez rodziców z serialem telewizyjnym dla dzieci.

Posted in Z ostatniej chwili |

Śnieżka, Pocahontas, Bella, Cynka oraz Księżniczka Koronka i Książę Hafcik

Po bajkach regionalnych przyszedł czas na księżniczki. Podczas dwóch kolejnych spotkań w ramach projektu „Bajkowe czwartki”, realizowanego w naszej bibliotece, mali czytelnicy przenieśli się w świat księżniczek Disneya oraz opowieści, w której główną rolę odgrywa haft i koronka.

Posted in Z ostatniej chwili |

Czy można namalować muzykę?

Sztuka ma to do siebie, że jej różne formy mogą ze sobą wzajemnie współgrać, ale jak tu muzykę przełożyć na obraz? Okazało się, że jest to możliwe i wcale nie trzeba mieć do tego zdolności plastycznych.

Posted in Z ostatniej chwili |

W świecie bajek regionalnych i książkowych molików

Wraz z początkiem maja w naszej bibliotece rozpoczął się projekt pn. „Bajkowe czwartki”. Są to spotkania dla dzieci w wieku 7-10 lat, które zamiast spędzać czas przy komputerze wolą odkrywać świat dziecięcej literatury.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Cyfrowa Majówka” zakończona

W dniach od 11 do 19 maja 2019 r. w całej Polsce organizowane było niecodzienne wydarzenie o nazwie „Cyfrowa Majówka”. Do akcji dołączyła również nasza biblioteka, która przygotowała warsztaty z programowania oraz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Posted in Z ostatniej chwili |

Robert Małecki w Sępólnie – przystanek w drodze na szczyt?

W ostatni poniedziałek naszą bibliotekę odwiedził Robert Małecki, autor poczytnych kryminałów, których akcja dzieje się współcześnie w Toruniu oraz Chełmży.

Posted in Z ostatniej chwili |

XIII powiatowy konkurs „Wierszykarnia”

Po raz trzynasty zapraszamy dzieci do udziału w powiatowym konkursie recytatorskim – Wierszykarnia. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Muzyka jest wśród nas, a więc wsłuchaj się w dźwięki, które dobrze znasz”

Posted in Z ostatniej chwili |

Wernisaż prac fotograficznych Jolanty Orzłowskiej

W czwartek 9 maja w Bibliotece Publicznej w Sępólnie odbył się wernisaż prac fotograficznych Jolanty Orzłowskiej.

Posted in Z ostatniej chwili |

Witt wita w Amazonii

W ostatnią środę, 8 maja, w bibliotece odbyło się spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem.

Posted in Z ostatniej chwili |

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem Robertem Małeckim!

Biblioteka Publiczna w Sępólnie zaprasza wszystkich miłośników dobrej książki, zwłaszcza kryminałów, na spotkanie z pisarzem Robertem Małeckim. Spotkanie odbędzie się 13 maja (poniedziałek) o godz. 18:00 w siedzibie biblioteki.

Posted in Z ostatniej chwili |

Wernisaż fotografii Jolanty Orzłowskiej

W najbliższy czwartek, 9 maja o godz. 16:30, w Bibliotece Publicznej w Sępólnie odbędzie się wernisaż prac fotograficznych Pani Jolanty Orzłowskiej.

Posted in Z ostatniej chwili |