Uśmiech dla żabki – Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

Jak wielką moc ma szczery uśmiech przekonały się przedszkolaki z Wiśniewy oraz pierwszaki z sępoleńskich szkół uczestniczące w spotkaniu autorskim z Przemysławem Wechterowiczem, które odbyło się w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Posted in Z ostatniej chwili |

Spotkanie z bohaterami bajek

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Do obchodów tego święta włączyła się Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Do Ciebie, Panie…”

W piątkowe popołudnie odbył się wieczór autorski Teresy Ruthendorf – Przewoskiej, który był zwieńczeniem XIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Spotkanie poprowadziła profesor Jowita Kęcińska Kaczmarek, a wiersze z prezentowanego tomiku czytali członkowie z zaprzyjaźnionego zespołu  folklorystycznego „Krajanie” z Wielkiego Buczka.

Posted in Z ostatniej chwili |

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Teresą Ruthendorf – Przewoską

Zapraszamy wszystkich na spotkanie autorskie z Teresą Ruthendorf – Przewoską. Spotkanie odbędzie się jutro, 17 listopada, o godzinie 17.00!

Posted in Z ostatniej chwili |

Drzewa okiem młodych fotografików…

Otwarcie wystawy fotograficznej „Drzewa” już za nami. Sprawdź, jaki miało przebieg!

Posted in Z ostatniej chwili |

Tydzień Kultury przez wielkie „K”

XIX Powiatowy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej należy już praktycznie uznać za zakończony. Patrząc z perspektywy naszej biblioteki należy stwierdzić, że w tym roku spory udział mieli w nim twórcy z Bydgoszczy.

Posted in Z ostatniej chwili |

Miałem być piłkarzem, zostałem pisarzem

Zbigniew Masternak to prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta, piłkarz.  Pochodzi z Piórkowa, wsi w województwie świętokrzyskim. Obecnie z żoną i synem mieszka w Puławach. Studiował prawo, a następnie polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył też scenariopisarstwo w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej.

Posted in Z ostatniej chwili |

Anioły w bibliotece

Z okazji XIX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zorganizowała konkurs plastyczny pt. „SIEDZI ANIOŁ W NIEBIE”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą postać Anioła. Na konkurs wpłynęło 80 prac. Prace oceniało Jury w składzie: Ireneusz Jeliński, Joanna Łangowska, Katarzyna Falkowska i Anna Sontowska.

Posted in Z ostatniej chwili |

Karolewo – stara zbrodnia, nowe otwarcie?

Książka „Karolewo 1939” okazała się lokalnym bestsellerem. W związku z tym nie było innej możliwości – dr Izabela Mazanowska z bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, autorka książki, musiała pojawić się w Sępólnie na spotkaniu autorskim. Spotkanie odbyło się 6 listopada.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Drzewa” – od jutra w bibliotece

Zapraszamy wszystkich jutro na godz. 15.30 na wernisaż prac fotograficznych Koła Fotograficznego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.

Posted in Z ostatniej chwili |

Spotkanie poetyckie z Wiesławem Trzeciakowskim

Zapraszamy na spotkanie ze znanym bydgoskim poetą Wiesławem Trzeciakowskim, kilkukrotnym laureatem ogólnopolskich konkursów i festiwali poetyckich. Poeta wprowadzi nas w zaczarowany świat poezji swoim najnowszym tomikiem wierszy Religioso.

Posted in Z ostatniej chwili |

W bibliotece na „Ławeczce”

We wtorek o godz. 17 w spektaklu teatralnym „Ławeczka” wystąpią u nas Wanda Dolman – Rzyska i Eugeniusz Rzyski. Są to aktorzy, którzy już zdążyli dać się dobrze poznać sępoleńskiej publiczności. Ich wcześniejsze przedstawienia w naszej bibliotece wzbudziły zachwyt widzów. Tym razem z pewnością nie będzie inaczej! Serdecznie zapraszamy!

Posted in Z ostatniej chwili |

Program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

W najbliższą niedzielę inaugurujemy XIX Powiatowy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Prezentujemy Państwu spis wszystkich imprez w ramach TKCh.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Uśmiech dla żabki” – spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem,  autorem książek dla dzieci, takich jak: Uśmiech dla żabki, Kocham pana, panie tygrysie!, Proszę mnie przytulić, Jajko czy kura, Wielkie marzenia i inne.

Posted in Z ostatniej chwili |

Siedzi anioł w niebie… pokaż go!

Z okazji Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskich Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. „SIEDZI ANIOŁ W NIEBIE”. Zadaniem uczestników jest własnoręczne wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką przedstawiającej postać Anioła.

Posted in Z ostatniej chwili |

Bajkowe spotkania w bibliotece

5 listopada przypada Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim organizuje SPOTKANIE Z BOHATERAMI BAJEK.

Posted in Z ostatniej chwili |

Michał Rusinek odwiedził naszą bibliotekę

W czwartek 19 października gościem naszej biblioteki był Michał Rusinek – pisarz, wykładowca akademicki, tłumacz, dawniej sekretarz Wisławy Szymborskiej.

Posted in Z ostatniej chwili |

Poetycki wtorek z Wisławą Szymborską

Powiatowy konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej pn. „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” przeszedł już do historii. Liczba uczestników konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Przed szacownymi jury – ponieważ komisje były dwie – zaprezentowało się ponad 80 osób!

Posted in Z ostatniej chwili |

Skarpetkowe spotkanie z Justyną Bednarek

W Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim we wtorek odbyło się „skarpetkowe” spotkanie z  autorką książek dla dzieci, Panią Justyną Bednarek, dotyczące jej najnowszej książki  „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Posted in Z ostatniej chwili |

Michał Rusinek w naszej bibliotece!

„Awaria toalety. Prosimy załatwiać się na własną rękę”, „Organizujemy sylwestry. Dowolne terminy”; co to takiego „usiusiacja” i „wchody” oraz dlaczego nasze babcie „bosłup kręgoli” – o tych i wielu innych przekręceniach, chochlikach i lapsusach językowych opowie gość sępoleńskiej biblioteki Michał Rusinek.

Posted in Z ostatniej chwili |

Skarpetkowe spotkanie w bibliotece

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Justyną Bednarek, autorką książek dla dzieci.

Posted in Z ostatniej chwili |

Konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprasza do wzięcia udziału w  konkursie recytatorskim poezji Wisławy Szymborskiej z okazji przypadającej w tym roku 5. rocznicy śmierci Noblistki.

Posted in Z ostatniej chwili |

Nowa oferta zajęć dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą zajęć dla dzieci w naszej bibliotece.

Posted in Z ostatniej chwili |

Spotkanie z ilustratorką Iwoną Całą

25 września w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła znana ilustratorka książek dla dzieci Iwona Cała. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Literacka paczka” dotarła do biblioteki

W ramach akcji „Literacka paczka” Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz wydawnictwo Agora obdarowały naszą bibliotekę 2 pakietami 21 książek i 2 audiobooków (jeden zestaw powędruje do filii).

Posted in Z ostatniej chwili |

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

27 września 2017r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie klubowiczów po wakacyjnej przerwie. Będziemy rozmawiać o książce Deana Koonza „Poszukiwana”.

Posted in Z ostatniej chwili |

Nowy rok akademicki przed nami – z podręcznikami w Ibuk Libra

Baza książek elektronicznych Ibuk Libra to pierwsza i największa w Polsce czytelnia online. Zachęcamy do zostania jej czytelnikiem!

Posted in Z ostatniej chwili |

Biblioteka w Twoim smartfonie lub tablecie

Przypominamy o cyfrowej ofercie dla czytelników naszej biblioteki. Od 1 grudnia 2016 roku każdy z Was może za darmo i do woli czytać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze książki elektroniczne w serwisie Legimi – a jest w czym wybierać: obecnie to ponad 16.000 książek w formie cyfrowej (do czytania na tablecie, smartfonie lub [...]

Posted in Z ostatniej chwili |

Ruszają zapisy na kurs komputerowy dla seniorów!

Zapraszamy na nową edycję kursu komputerowego dla dorosłych.

Posted in Z ostatniej chwili |

Kobieta w podróży

W środę, 13 września 2017 r. sępoleńska biblioteka gościła dziennikarkę, blogerkę, globtroterkę, autorkę książek i poradników podróżniczych – Marzenę Filipczak, kobietę, dla której podróżowanie stało się pasjonującym sposobem na życie.

Posted in Z ostatniej chwili |