Aplikacje mobilne dla kultury – tworzenie multimediów na tablecie i smartfonie

Dodane 28 listopada 2017

Ósmego grudnia w bibliotece odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży z tworzenia multimediów na smartfonie i tablecie. Na listach zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, więc jeśli jesteś chętna czy chętny… Tego dnia odbędą się dwa warsztaty. Pierwsze, „Historia jednego zdjęcia – komiksy na smartfonie”, będą trwały w godz. 11:00 – 12:30. Zapraszamy na nie dzieci w wieku 7 – 12 lat. Drugi, „Nasze okolice kiedyś i dziś – interaktywne zdjęcie”, są przeznaczone dla młodzieży w wieku 13 – 19 lat i będą się odbywały w godz. 13:00 – 15:00.

Uczestnicy pierwszych warsztatów w grupach stworzą krótkie komiksy, dla których inspiracją będzie jedno wybrane z archiwum zdjęcie. Przy okazji poznają oni podstawy tworzenia scenorysów i obróbki obrazu i dowiedzą się, czym są archiwa i wolne licencje oraz jak z nich korzystać. Uczestnicy będą pracować w oparciu o materiały archiwalne z zasobów bibliotecznego CATL i domeny publicznej. Uczestnicy drugiego warsztatu w grupach stworzą interaktywne zdjęcie swojej miejscowości z multimediami takimi jak film i kolaż na podstawie materiałów archiwalnych. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować na sprzęcie prowadzącej (3 urządzenia). Mile widziany (chociaż nieobowiązkowy) jest także własny sprzęt: smartfony i tablety.

Chętnych do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy do kontaktu z biblioteką – zapisy przyjmujemy w oddziale dla dzieci lub pod numerem tel. 52 388 02 20.

Warsztaty będzie prowadzić Sylwia​ ​ Żółkiewska – projektantka,​ ​animatorka​ ​kultury.​ ​ Prowadzi​ ​wykłady​ ​i​ ​warsztaty​ ​ z​ ​aplikacjami​ ​ mobilnymi​ ​dla​ ​różnych​ ​grup​ ​odbiorców:​ ​ dzieci, młodzieży,​ ​dorosłych​ ​ seniorów​ ​i​ grup​ ​międzypokoleniowych.​ Autorka publikacji ​pt.​ ​APPetyt​ ​na​ ​APPlikacje​ ​(wyd. Fundacja​ ​Orange​ ​i​ ​Towarzystwo​ Inicjatyw​ ​Twórczych​ ​ę,​ ​2016). Kuratorka ​FAM​ ​-​ ​Forum​ ​Aplikacji​ ​i Gier​ ​Mobilnych,​ organizowanego​ ​przez​ ​Fundację​ ​Culture​ ​Shock. Mentorką​ ​w​ ​Pracowni​ ​Otwierania Kultury​ ​Centrum​ ​Cyfrowego. Pomaga instytucjom i organizacjom w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań na styku kultury i nowych technologii.

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Więcej: http://zolkiewska.pl/stypendiummkidn/

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |