Mistrzowie recytacji

Dodane 19 listopada 2011

„Uśmiechnijmy się do uśmiechu” – pod takim hasłem odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości ks. Jana Twardowskiego w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

 

W Jury konkursowym zasiedli: ks. prałat Henryk Lesner proboszcz Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Sępólnie Krajeńskim, Pani Teresa Fidera artystka Teatru Wielkiego w Warszawie, Pani Lidia Sokulska-Tłok – Inspektor Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim, Pan Zbigniew Marek Tymecki Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim.

 

W Konkursie wzięło udział 51 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu sępoleńskiego. Do konkursowej rywalizacji najczęściej uczestnicy wybrali utwory takie jak: „Śpieszmy się”, „Naucz się dziwić”, „Do pani doktor”, „Obiecanki cacanki” oraz „Krzyż”. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury stwierdziło, że poziom recytacji wśród uczestników był wyrównany dlatego postanowiono nie przyznawać miejsc, a przyznać im tytuł MISTRZA RECYTACJI.

 

Spośród najlepszych recytatorów w kategorii szkół podstawowych zostali: Mateusz Zapalski z SP im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie, Aleskandra Obara z SP im. Elżbiety i Jana Orzelskich w Runowie Krajeńskim oraz Adrianna Starsiak, Agata Zabrocka , Agata Szymanowicz z SP im. I Armii Wojska Polskiego w Kamieniu.

Tytuł Mistrza Recytacji w kategorii gimnazjum wywalczyli: Petronela Cebo z Gimnazjum nr 3 w Sępólnie, Maria Kucharska z gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim oraz Daria Zwiefka i Marta Duber z gimnazjum w Lutowie.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , |