Społeczna Rada Biblioteczna zainaugurowała swoją działalność

Dodane 15 grudnia 2017

W ostatni wtorek Społeczna Rada Biblioteczna rozpoczęła swoją pracę. Z rąk Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego i Dyrektor Grażyny Kędzierskiej akty nominowania na członków Rady otrzymało dziesięć osób.

Biblioteka to nie budynek. Biblioteka to ludzie – czytelnicy, miłośnicy wiedzy, twórcy i konsumenci kultury. Mamy ambicję, żeby grono osób budujących bibliotekę nieustannie się powiększało. Chcemy coraz skuteczniej poznawać potrzeby mieszkańców, potencjalnych gości biblioteki, i coraz efektywniej te potrzeby zaspokajać. Dlatego w poszukiwaniu nowych dróg rozwoju postanowiliśmy wziąć udział w pilotażowym w Polsce projekcie tworzenia rad społecznych przy bibliotekach (inicjatywa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego). Ciało to ma pełnić funkcje doradcze względem dyrektora i pracowników placówki. Warto podkreślić, że doświadczenia zebrane w Sępólnie i pozostałych 5 bibliotekach posłużą do wypracowania wzorców zakładania i funkcjonowania Społecznych Rad Bibliotecznych w całym kraju.

Sępoleńska Społeczna Rada Biblioteczna to dziesięć osób reprezentujących różne profesje, talenty i kategorie wiekowe. To dziesięć osób, od których możemy się uczyć i czerpać inspirację. To dziesięć różnych punktów widzenia, które, mamy nadzieję, otworzą nam oczy na nowe szanse rozwoju i pozwolą wyeliminować ewentualne niedociągnięcia.

W ostatni wtorek Rada oficjalnie zainaugurowała swoją działalność. Z rąk Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego i Dyrektor Grażyny Kędzierskiej akty nominowania na członków Rady otrzymali: Anna Bajor, Beata Bohaczyk, Maciej Bór, Renata Bukolt, Violetta Felczak, Monika Fojucik, Beata Kozłowska, Leszek Skaza, Przemysław Szliep i Agata Zabrocka. Dziękujemy Wam i gratulujemy!

Na pierwszym posiedzeniu zatwierdzono regulamin Rady oraz wybrano jej przewodniczącego i zastępcę. Przewodniczącą została Pani Violetta Felczak,  a jej zastępcą został Pan Maciej Bór.

Nie pozostaje nam teraz nic innego, jak zakasać rękawy i z podwójną energią zabrać się do pracy. Od przyszłego roku już wspólnie będziemy działać dla dobra mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |