Literacki Budżet Obywatelski 2017 roku

Dodane 29 listopada 2017

Od 5 sierpnia do 30 września  b.r. mieszkańcy gminy Sępólno Krajeńskie mogli składania swoje propozycji co do książek i  książek mówionych, które ich zdaniem powinny znaleźć się w księgozbiorze naszej biblioteki.

Było to możliwe dzięki  Programowi  Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” wspierającemu od lat księgozbiory  bibliotek na terenie całej Polski. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do wydania mieliśmy  11.115 zł. Za tę kwotę kupiliśmy łącznie 455 nowości wydawniczych.

Do naszej placówki wpłynęło 170 propozycji zakupu wydawniczych. Dotarły  one  do nas pocztą mailową jaki i poprzez formularze udostępnione na naszej stronie internetowej oraz  podczas osobistych wizyt czytelników w bibliotece.

Z zaproponowanych przez  Państwa tytułów  na bibliotecznych półkach znalazły się 122 pozycje. Zakupione, według państwa opinii książki, to przede  wszystkim literatura obyczajowa dla kobiet, thrillery, sensacje; z  literatury popularno-naukowej- książki biograficzne, historyczne, i reportaże. Nie zabrakło też książek polskich i międzynarodowych laureatów nagród  literackich. Natomiast literatura młodzieżowa wzbogaciła się o powieści dla dziewcząt oraz popularną obecnie fantastykę i horrory, powieści przygodowe i detektywistyczne oraz pozycje z nowego kanonu lektur. Najmłodsi czytelnicy  -  książki  edukacyjne i kolorowe bajki.

Zakupione książki czekają na Państwa w Wypożyczalni i Czytelni dla dorosłych, w Oddziale dla dzieci oraz w Filii Miejskiej przy ulicy Tadeusza Kościuszki.  Życzymy ciekawej lektury.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |