Mały miś, śmieszny miś, zna się z dziećmi nie od dziś!

Dodane 29 listopada 2011

25 listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Były to już 109 urodziny tego pluszaka.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim gościła uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków naszej gminy. Na wspólne świętowanie dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione „misiowe przytulanki”. Zrobiło się kolorowo… bo misie były niebieskie, różowe, białe… i oczywiście brązowe. Jak na urodzinach bywa – nie zabrakło też kolorowych balonów i wyśpiewanych kolejnych „Stu lat!!!” dla solenizanta. W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali historii powstania pluszowego misia, uczyły się piosenki o niedźwiadku oraz świetnie bawiły się rywalizując w różnych konkursach. Miały także okazję poznać misia Paddingtona, Uszatka i Kubusia Puchatka – bohaterów sławnych bajek i piosenek. Same również opowiadały o swoich ulubieńcach.

Spotkania poszczególnych grup przebiegły w miłej atmosferze, a wszystkiemu towarzyszyły liczne zabawy, jednak największą frajdę sprawiła wszystkim znana zabawa „stary niedźwiedź mocno śpi…”

W podziękowaniu za miło spędzony czas w bibliotece wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książki. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na 110 URODZINACH MISIA. Już dziś serdecznie zapraszamy!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , , |