„Niech drżą gitary struny, niech wiatr grzywacze pieści, gdy płyniemy pod banderą morskich opowieści”

Dodane 1 grudnia 2011

Poniedziałkowe popołudnie w bibliotece upłynęło na rozmowach o żeglowaniu. A to za sprawą Pana Witolda Kantaka, który był gościem spotkania. Pan Witold ma na swoim koncie przepłyniętych tysiące mil morskich. Rejs Morskim Szlakiem Polonii 2010 – 2011 był jedną z najbardziej spektakularnych i zuchwałych wypraw w historii polskiego żeglarstwa. Jedna z najważniejszych wypraw ostatnich lat, której przyglądał się cały żeglarski świat.

Fascynującej historii o wyprawie Solanusa, która trwała 502 dni, z zapartym tchem wysłuchali młodzi żeglarze z opiekunami. Wszystko o czym opowiadał nasz gość było uzupełnione prezentacją multimedialną, która po kolei dokumentowała przebieg wyprawy. Żeglarze odwiedzili 20 państw, w których spotykali się z miejscową Polonią, przez którą byli bardzo serdecznie witani i goszczeni. Niezapomniane widoki również zapadają w pamięć na całe życie. Wielkim przeżyciem było także opłynięcie przylądka Horn, który należy do żeglarskich ośmiotysięczników.

Opowieści Pana Witolda można by słuchać bez końca, dlatego też mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zagości w naszej bibliotece.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |