Noc Bibliotek – nie tylko „Tarapaty”

IV Noc Bibliotek za nami . Co przygotowaliśmy dla Państwa tym razem? Cóż, w tym roku stymulowaliśmy chyba wszystkie zmysły. Na dorosłych czekało karaoke – dźwiękowa podróż po 100 latach historii polskiej muzyki rozrywkowej. Niezapomniane szlagiery, efekty świetlne, przyjemny przewiew oraz coś na ząb i do nawilżenia gardła – oto co zastał w bibliotece każdy, kto sobotni wieczór postanowił spędzić razem z nami w czytelni dla dorosłych.
Historia to nie tylko wygrane bitwy, ważne spotkania i podpisane dokumenty. Historię tworzą ludzie tacy sami jak my. Jak wyglądała ich codzienność? Jakich sprzętów używali? Tego dowiedziały się dzieci, które uczestniczyły w warsztacie „Pomysł Józka”, opracowanym na podstawie książki  Pawła Beręsewicza Poczet psujów polskich. A po zabawach czekał na nich seans filmowy – oglądaliśmy film pod tytułem Tarapaty.

Świecką tradycją staje się już nie tylko to, że corocznie bierzemy udział w Nocy Bibliotek, ale też to, że w trakcie tej akcji wszyscy dobrze się bawimy. W przyszłym roku pewnie nie będzie inaczej!