„Gdy Wisła królową, to księżniczką Noteć”

Dodane 1 grudnia 2011

7 XII o godz. 16:00 w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim otwarcie wystawy fotografii „Gdy Wisła królową, to księżniczką Noteć”.

Fotografikom udało się ująć w ramy zdjęć nastrój odwiecznych igraszek słońca z przyrodą, starych drzew, łąk i pól malujących kształty wody. Powstała dokumentacja fotograficzna. Ma ona walory edukacyjne, promocyjne i turystyczne. Uzmysławia, że to siedlisko ptactwa wodnego i błotnego, zwierząt, środowisko naturalne chronionych roślin, jednocześnie miejsce gdzie rozwija się turystyka i wiodą codzienne życie ludzie. Poprzez ukazanie unikatowego piękna Doliny Noteci chcemy zwrócić uwagę, na to, że powinna dawać radość lokalnej społeczności i mieszkańcom całej Ziemi.

Patronat Honorowy nad wystawą objął:

Pan Piotr Głowski, Senator RP

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu