Mieszkańcy po testach

Dodane 13 sierpnia 2018

Poniedziałek upłynął nam pod znakiem testów. Wzorem ubiegłego roku chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę w Wielkim Teście z Historii Sępólna Krajeńskiego. Nowością były zmagania najmłodszych, którzy popisywali się znajomością treści książki Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie.

Nasze poniedziałkowe zmagania zaczęły się od testu dla dzieci. Jakiej postaci nie znajdziemy na Pomniku Wdzięczności – Chrystusa Króla? Jakie atrakcje turystyczne w Sępólnie Krajeńskim wymienia bohaterka Pierścień Sępolenki…? Na te i inne pytania próbowało odpowiedzieć 20 uczestników.

Po sprawdzeniu zakodowanych testów okazało się, że dwie uczestniczki – Alicja Leonhard i Zuzanna Płotka – zdobyły identyczną, maksymalną ilość punktów. Aby wyłonić zwyciężczynię, konieczna była dogrywka. Ostatecznie różnicą jednego punktu wygrała Zuzia, która w nagrodę otrzymała rower, ufundowany przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Dziewczynki zgodnie z zasadą fair play uścisnęły sobie dłonie i wzajemnie pogratulowały.

Musimy Wam zdradzić, że pytania były bardzo szczegółowe, co każe z jeszcze większym podziwem spojrzeć na wyniki finalistek!

Po południu przyszedł czas na pojedynek starszych mieszkańców Sępólna. Teraz zamiast znajomością Pierścienia Sępolenki… trzeba było wykazać się wiedzą zawartą w Dziejach Sępólna Krajeńskiego. Motyw przewodni tegorocznych zmagań – 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pytania, przygotowane przez znanego regionalistę Leszka Skazę, wymagały od uczestników niezłego główkowania. Najlepszy wynik spośród dziesięciorga odważnych uzyskał Pan Andrzej Ossowski. Zwycięzca otrzymał zasłużone brawa i rower, również ufundowany przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Triumfatorom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |