Witold Kantak zawitał do sępoleńskiego portu

Dodane 7 grudnia 2011

Podczas uroczystej gali w toruńskim Dworze Artusa poznaliśmy laureatów XI edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody Marszałka to najważniejsze regionalne wyróżnienia za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej.

W kategorii Promocja Województwa, wyróżnienie otrzymali Bronisław Radliński, Roman Nowak, Witold Kantak – załoga jachtu „Solanus”, uczestnicy wyprawy „Morskim Szlakiem Polonii 2010-2011”. Załoga jako pierwsza polska i druga na świecie, przepłynęła na jachcie „Solanus” w jednym rejsie Przejście Północno-Zachodnie i opłynęła przylądek Horn. Są to najtrudniejsze i najbardziej liczące się osiągnięcia w światowym żeglarstwie morskim. Ważnym elementem rejsu były spotkania z Polonią w każdym odwiedzanym porcie, na których eksponowano symbole, herby Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego. Relacje z wyprawy zamieszczały krajowe i zagraniczne czasopisma żeglarskie.

Witold Kantak zawitał do sępoleńskiego portu 28 listopada i spotkał się z mieszkańcami naszego miasta w czytelni Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim i w barwny sposób opowiadał o trwającej 502 dni morskiej wyprawie. Panu Witoldowi gratulujemy i życzymy przychylnych wiatrów, zaś Państwu prezentujemy zdjęcia autora tej wyprawy.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |