Nowa oferta zajęć dla dzieci!

Dodane 19 września 2018

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć cyklicznych dla dzieci 

Wieczorynka w bibliotece – poniedziałki godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy najmłodszych czytelników na cotygodniowe, godzinne spotkania
z bajką na dobranoc. W czasie wieczorów będziemy przy muzyce i świetnej zabawie poznawać literaturę dziecięcą i bajkowy świat. Spotkania te to dobra okazja, aby zawrzeć nowe znajomości z rówieśnikami oraz mile spędzić czas z rodzicami. W październiku poznamy opowieści o małej dziewczynce Nutce.

SŁOWA MALOWANE – zajęcia edukacyjne wokół książki

Zapraszamy dzieci na cykl zajęć o charakterze literacko – plastycznym, podczas których będziemy poznawać krótkie utwory znanych autorów piszących dla dzieci. W trakcie spotkań powstaną twórcze prace uczestników, czemu towarzyszyć będzie dobra zabawa.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla grup zorganizowanych jak i indywidualnych odbiorców.  Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 10:00.Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 października a poszukiwać będziemy zagubione literki w książce Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby „Kłopoty z ALFABETEM”

 

GAMEmania w bibliotece!

W każdą środę czytelnia dla dzieci zamienia się w prawdziwą salę zabaw. Zapraszamy wszystkich chętnych do gier stolikowych, komputerowych oraz sportowej i tanecznej rywalizacji z Xbox’em 360.

 

Bajkowe czwartki (7 – 10 lat)

Zapraszamy  wszystkich dzielnych odkrywców bajek na wędrówki bez mapy i kompasu do Bajkowej Krainy dziecięcej wyobraźni.  Podczas spotkań dzieciom towarzyszyć będą bohaterowie znanych książek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: trochę zagadek, zabawy teatralne, ciekawe lektury i dużo, dużo dobrej zabawy.

Zajęcia cykliczne, odbywające się razy w tygodniu – w każdy czwartek miesiąca.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października o godz. 15:00. Bohaterem dnia będą Smerfy.


„BALBINA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA TEATRALNE DLA DZIECI

Teatr dla dzieci to nie tylko zabawa, ale i nauka. Uczestnicy mają możliwość wejścia

w nietypowe role, wczucia się w nie, przeżywania całkiem nowych emocji. Młodzi twórcy działający w grupie „Balbina” będą mieli okazję współtworzyć scenariusze i kreacje postaci. Efektem pracy będą przedstawienia wystawiane w bibliotece.Zajęcia dla dzieci w wieku 9 – 12 lat. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek o godz. 15:00

 

DKK dla dzieci

Przyjdź do biblioteki i dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci! Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Uczestnictwo w Klubie oprócz doskonałej zabawy daje również możliwość poznawania nowości książkowych i nieznanych dotąd autorów.

Zapraszamy w ostatni czwartek każdego miesiąca o godz. 15:00.  Zaczynamy 27 września od książki Pawła Beręsewicza „Czy wojna jest dla dziewczyn?”

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |