Zaczynamy „Rozmowy przy wspólnym stole”

Dodane 25 października 2018

Biblioteka Publiczna w Sępólnie rozpoczyna cykl spotkań „Rozmowy przy wspólnym stole”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 31 października o godz. 12:00, w siedzibie biblioteki. Tematem rozmowy będzie niepodległość widziana z perspektywy osobistej.

Jaki jest cel spotkań? Nie chcemy dyskutować, chcemy prowadzić dialog. Obserwując rzeczywistość łatwo zauważyć, że rozmawia się nam ze sobą coraz trudniej. Słowa zatracają swoje pierwotne znaczenie, okopujemy się na swoich pozycjach, nie słuchamy rozmówcy, za to chętnie go zagadujemy. W tym projekcie chcemy spróbować czegoś innego. Stawiamy na namysł i refleksję, na przyglądanie się problemom z wielu różnych perspektyw. Wierzymy, że biblioteka jest dobrym miejscem do szczerej i autentycznej rozmowy o ważnych sprawach. Miejscem, w którym każdy zostanie wysłuchany, a jego problemy i oczekiwania zrozumiane. Chcemy, aby „Rozmowy przy wspólnym stole” były okazją do bliższego przyjrzenia się wybranemu problemowi lokalnemu w atmosferze wzjemnego szacunku i akceptacji. Tutaj nie ma wygranych i przegranych – głos i zdanie każdego rozmówcy liczą się w równym stopniu.

Jednym z moderatorów pierwszej rozmowy będzie Szymon Osowski – prawnik, wybitny ekspert w dziedzinie jawności życia publicznego, Prezes Zarządu Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Pogadajmy ze sobą! Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w spotkaniu. Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku (30 października) pod numerem tel. (52) 388 0220.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |