Spotkanie z Magdaleną Zawadzką

Dodane 12 grudnia 2011

Magdalena Zawadzka spotka się z Państwem już 13 grudnia 2011r., o godz. 18:00 w czytelni Biblioteki Publicznej im . J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim i przedstawi swoją najnowszą książkę „Gustaw i Ja”.

Jest to opowieść o wspólnym życiu niezwykłej pary aktorskiej – Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka. Historia ponad trzydziestoletniego szczęśliwego i spełnionego związku opisana barwnie i dowcipnie przez Magdalenę Zawadzką. Niepublikowane dotąd zdjęcia i dokumenty z rodzinnych archiwów niezwykle wzbogacają tę piękną opowieść.

Książka „Gustaw i Ja” pojawiła się na rynku księgarskim na początku grudnia, od 12 grudnia będzie jej można słuchać na antenie radiowej Jedynki codziennie o godz. 17:50. Magdalena mówi o niej: „Ta książka jest świadectwem naszego życia i pracy, naszego szczęścia i radości, smutków i łez, wątpliwości i prawdy. Ale przede wszystkim pochwałą miłości.”

Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek poznają się w Teatrze Dramatycznym na próbie sztuki „Życie jest snem”. Ona – najmłodsza w zespole, on – gigant sceny i filmu. Zakochują się w sobie bez pamięci. Po sławne uszy Gucieńka i zawsze ciekawie nastawione Magusi. Życie układa im się jak sen. Romantycznie, czasem komicznie, a czasem dramatycznie i sensacyjnie, ale zawsze ze szczęśliwym zakończeniem.

Gustaw Holoubek – wielki aktor i skromny człowiek. Jego Gustaw-Konrad w Dziadach wymknął się spod kontroli władzy i skończył Marcem ‘68. Urodził się, by wygłosić Wielką Improwizację. A potem odegrać setki innych przejmujących teatralnych i filmowych ról. Był reżyserem i dyrektorem teatrów, pedagogiem, prezesem SPATiF-u, posłem i senatorem.

Kim prywatnie? – któż mógłby wiedzieć lepiej niż żona.

Magdalena Zawadzka – zanim poznała Gustawa, znała ją cała Polska. Zadziorną Baśkę z Pana Wołodyjowskiego pokochali wszyscy: okładki kolorowych magazynów, krytycy i widzowie. Oklaskiwana na deskach teatrów, estradach i srebrnych ekranach, w Polsce i za granicą. Tak jak Gustaw aktorstwu oddała pół życia i całe serce. Mocniej kochające tylko Gustawa. I syna, któremu dedykuje tę opowieść życia.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |