Czas nas uczy pogody – recital

Dodane 23 listopada 2018

Zapraszamy na recital Emilii Pawłowskiej pn „Czas nas uczy pogody”. Program zawiera zbiór kilkunastu polskich piosenek, swą poetycką treścią dotykających doświadczeń życiowych każdego z nas.

Utwory te wykonywali wcześniej wyśmienici artyści, do których należą m.in. Zbigniew Wodecki, Stanisław Soyka, Dorota Miśkiewicz, Edyta Geppert, Urszula Dudziak, Magda Umer, Danuta Rinn, Grażyna Łobaszewska, Michał Bajor, Jaromir Nohavica. W utworach, składających się na płytę dominuje fortepian, gitara i finezyjna, lekka trąbka.

Wokalistka pochodzi z okolic Więcborka.  „Autorka melodii”, śpiewająca piosenki w stylistyce smooth jazzowej i poezji śpiewanej, zdobyła laury kilku konkursów piosenki o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.  Brała udział w  XXX Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA 2000  – podczas koncertu laureatów wystąpiła min. w duecie z Łukaszem Zagrobelnym. Kilkakrotnie gościnnie występowała na antenie TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Poznań i  TVP2.  W roku 2006 wzięła udział w „Szansie na Sukces” z zespołem HARLEM.  Ma w swoim dorobku płytę z piosenką religijną „Strugami wylewać miłość”, nagraną w ramach Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w 2002 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku. W roku 2000 brała także udział w nagraniach płyty z okazji 25-lecia istnienia Big Bandu Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, które były realizowane w studiu Radia PIK w Bydgoszczy.   Po dłuższej przerwie, w 2017, wróciła do występów przed szerszą publicznością, mierząc się ponownie z własną wrażliwością i pięknem.

23 listopada 2018r., piątek godz. 17.00.