„Zwiedzając” Biblię

Dodane 22 listopada 2018

„Ziemia Święta dawniej i dziś” – pod tym hasłem w czwartek 15 listopada w Bibliotece Publicznej w Sępólnie odbyło się spotkanie z Lechem Szumigajem. W trakcie spotkania prowadzący dzielił się z licznie zgromadzoną publicznością swoimi refleksjami i wspomnieniami z podróży do Izraela.

Przez blisko dwie godziny uczestnicy spotkania „wędrowali” po przepięknych zakątkach Ziemi Świętej, odwiedzali miejsce narodzin i działalności Jezusa, przekonując się, że historyczne i religijne dzieje tego państwa to ta sama historia, którą opisuje Biblia. Duża ilość ciekawych fotografii oraz nastrojowa, tradycyjna muzyka Bliskiego Wschodu znacznie zwiększały siłę przekazu. Ciężko było oderwać wzrok od zdjęć, przedstawiających region kolorowy, egzotyczny, ale przy tym jakże bliski każdemu chrześcijaninowi.

Atmosfera spotkania, o którą zadbał prowadzący, pozwoliła nam poczuć się tak, jakbyśmy „zwiedzali” Biblię. Dzięki Panu Leszkowi gościliśmy w Betlejem, Nazaret oraz oczywiście w Jerozolimie. Widzieliśmy Jezioro Tyberiadzkie (Genezaret) i Morze Martwe. Prowadzący znalazł także czas, żeby przedstawić kilka ciekowstek dotyczących współczesnego Izreaela.

Wydarzenie stanowiło jeden z punktów programu XX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Panu Szumigajowi dziękujemy, że mogliśmy wziąć w nim udział!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |