Dzieci wolą Świętego Mikołaja…

Dodane 13 grudnia 2011

Komu ofertę? Komu ofertę? … Nikomu! – jednogłośnie stwierdziły dzieci. Wszyscy wolą kiedy prezenty przynosi Święty Mikołaj.

Z okazji Mikołajek dnia 6 grudnia Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim przygotowała dla dzieci niespodziankę. W godzinach popołudniowych odbyły się dwa przedstawienia: „Mikołaju, przyjedź sam z prezentami!” oraz „Jaś i Małgosia” w wykonaniu młodych aktorów Teatrzyku BALBINA, działającego przy bibliotece. Pierwsze opowiadało o gorączce przedświątecznych zakupów i zamawianiu prezentów z ofert firmy „Mikołaj”. Jednak dzieci wolą tradycyjny sposób otrzymywania świątecznych upominków. Mają nadzieję, że w wigilijny wieczór do ich domu zapuka grubasek w czerwonym kożuchu z długą białą brodą, który przyjedzie w saniach zaprzęgniętych w renifery.

Aby tak się stało wszystkie dzieci w bibliotece uczestniczące w tym niezwykłym wydarzeniu pisały list do ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Prosiły, aby im zrobił niespodziankę, bo sam najlepiej wie kto, co chciałby na gwiazdkę dostać. Chcą, aby zawsze tak było.

Tego dnia Święty Mikołaj odwiedził też naszą bibliotekę i zostawił prezenty – nowe zabawki, a wśród nich tajemniczy kuferek pełen niespodzianek, zamek, huśtawkę, zaczarowane lustro, skaczącą piłkę, tablicę i kolorową kredę oraz wiele innych… z których cieszyć się będą nasi mali użytkownicy. Radość była tak ogromna, że szczęśliwe maluchy chciały bawić się do późnego wieczora.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |