„Tysiącmilowa podróż zaczyna się od jednego kroku”

Dodane 13 grudnia 2011

To słowa Konfucjusza, które doskonale odzwierciedlają zamysł naszych podróży…

Tym razem udaliśmy się na Bliski Wschód do państwa w południowo-zachodniej części kontynentu azjatyckiego. 8 grudnia 2011 r. członkowie i sympatycy „Kawiarenki pod Globusem” czyli Klubu Podróżnika działającego przy Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim mieli przyjemność podróżować po Izraelu.

Tego dnia ponownie gościem biblioteki była Pani Zofia Świerczewska, która w listopadzie tego roku zainaugurowała działalność klubu, przepięknie relacjonując swoje wspomnienia z pielgrzymki po Ziemi Świętej. Czwartkowe spotkanie było kontynuacją tych opowieści. Tym razem miała miejsce projekcja filmu pt. „Izrael”.

Przez 110 minut uczestnicy spotkania „wędrowali” po przepięknych zakątkach Izraela, odwiedzali miejsce narodzin i działalności Jezusa z Nazaretu, przekonując się, iż historyczne i religijne dzieje tego państwa to ta sama historia, którą opisuje Biblia.

Spotkanie uatrakcyjniły pamiątki przywiezione przez Panią Zofię, charakterystyczne dla kultury tego regionu. Panowie mieli okazję przymierzyć oraz sfotografować się w arafatce lub jarmułce, a panie w welonie. Spotkanie było również okazją do poznania smaków i aromatów tego kraju. Można było wypić kawę z kardamonem a także skosztować wina z Kanny Galilejskiej.

Tematyka filmu oraz atmosfera spotkania, o którą zadbała Pani Zofia wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Stąd w tym miejscu Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować Pani Zofii Świerczewskiej za tak cudowne zorganizowanie obu spotkań.

Kolejne spotkanie w Klubie Podróżnika już w styczniu.

Serdecznie zapraszamy!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |