Zakończyliśmy magiczne ferie

Dodane 29 stycznia 2019

Biblioteka to magiczne miejsce. W każdym jej kącie na czytelnika czeka zaczarowana opowieść.
W związku z tym nasza biblioteka na czas ferii postanowiła zaprosić do siebie najmłodszych miłośników magii i iluzji.

Przez cały tydzień 25-osobowa grupa dzieci odkrywała w sobie magiczne talenty. Podczas zabaw integracyjnych poznaliśmy przyszłych wielkich malarzy, historyków, fotografów, sportowców, specjalistów od IT i… hodowców jednorożców.  Urozmaicona oferta pozwoliła każdemu znaleźć coś dla siebie.

Dzieci stworzyły własne magiczne królestwa, w których to one decydowały o tym, czego chcą się uczyć, jak ma wyglądać ich kraina szczęścia i jakie króluje tam menu. Drugiego dnia, za sprawą dużego ekranu, przenieśliśmy się do mitycznej kociej krainy – Miaukocji. Postaraliśmy się również, za pomocą przygotowanych wcześniej przebrań, stworzyć swój magiczny świat w bibliotece.

Pod koniec tygodnia działaliśmy już warsztatowo. Czy można zachęcić robota do poruszania się po magicznej bibliotece? Tak… i nie potrzeba do tego czarów! Wystarczy nauczyć się programowania z sympatycznym Photonem.

Zupełną nowością były także zajęcia z teatru Kamishibai, czyli teatru ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem  oraz drewnianą skrzynkę, w której dzieci przedstawiały kolejne fragmenty stworzonych przez siebie fantastycznych historii.

Ferie zakończyliśmy magią z najwyższej półki. Odwiedził nas iluzjonista – Arkadiusz AMON Wiatrowski, który nie tylko przygotował niesamowity pokaz dla wszystkich uczestników, ale postanowił również podzielić się z nimi swoimi sztuczkami. Dzieci opanowały do perfekcji trik z magiczną różdżką, którą zabrały ze sobą do domu, aby kontynuować naukę iluzji.

W tym samym czasie Filia Miejska przygotowała różnorodną ofertę zajęć dla najmłodszych. Codziennie działo się coś innego, zatem nie było mowy o nudzie. Oprócz popularnych zabaw, które sprawiają dzieciom dużo radości, odbywały się zajęcia plastyczne i animacyjne. Najmłodsi wykonywali ozdoby i biżuterię z masy solnej, przygotowywali maski karnawałowe, rysowali swoje portrety oraz próbowali swoich zdolności aktorskich. Ponadto nauczyli się robić smaczne „przekąski” dla ptaków.

Czas wspólnych zabaw dobieg końca. Wszystkich, którzy chcą przedłużyć swoją magiczną podróż, zapraszamy do wypożyczalni dla dzieci -  tutaj w książkach przez cały rok czekają niesamowite przygody.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |