Czytelnicy na medal !

Dodane 4 marca 2019

Nadia, Marcelina, Wiktoria i Szymon to młodzi czytelnicy, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” objętego honorowym patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej i Instytutu Książki. Głównym celem projektu jest promowanie ważnych społecznie wartości takich jak: czytanie literatury, edukacja, kulturalna rozrywka, integracja międzypokoleniowa, mądre spędzanie czasu wolnego, szacunek i odpowiedzialność.

W przeciwieństwie do innych konkursów czytelniczych ten ma charakter grupowy. Uczestnicy uczą się więc nie tylko czytania ze zrozumieniem, ale także pracy w grupie.

Podczas godzinnego testu, pisanego w naszej bibliotece, uczestnicy mieli szansę wykazać się swoją wiedzą na temat książek. Nadia i Szymon zmierzyli się z książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, natomiast  Marcelina i Wiktoria z lekturą pt. „Pan Samochodzik i Niesamowity Dwór” Zbigniewa  Nienackiego. Cała czwórka oceniła test jako bardzo szczegółowy, ale z optymizmem wyczekują wyników. O tym, czy dostaną się do etapu wojewódzkiego dowiemy 5 marca.

Jednakże należy pamiętać, że w tym konkursie nie ma przegranych. Jeżeli startujesz i czytasz – jesteś zwycięzcą !

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |