Tydzień z Internetem 2019. Świadome korzystanie z informacji

Dodane 15 marca 2019

Jak ocenić wiarygodność informacji znalezionej w Internecie? Jak rozpoznać informację fałszywą (tzw. fake news?) Jak korzystać z sieci bardziej świadomie i rozsądnie?

Po sukcesie zeszłorocznych warsztatów dla młodzieży nt. „fake newsów” i w tym roku przyłączamy się do kampanii „Tydzień
z Internetem
”. Akcja odbędzie się w dniach 25-31 marca.

W trakcie akcji pokazujemy siłę Internetu. Chcemy, by każda osoba, która weźmie udział w kampanii, miała okazję dowiedzieć się, czym są “fake newsy”, dlaczego są one tak niebezpieczne i jak można się przed nimi chronić. Warsztaty przygotowane zostaną w oparciu o scenariusze opracowane w ramach projektu „Kliknij. Sprawdź. Zrozum. Jak świadomie korzystać
z informacji
” realizowanego przez Fundację Rozwoju  Społeczeństwa Informacyjnego, Goethe-Institut oraz z Polityką Insight.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zainteresowanych prosimy o kontakt w celu umówienia terminu spotkania osobiście w bibliotece, telefonicznie, 52 388 0220 lub poprzez e-mail: kontakt@biblioteka-sepolno.pl.  Zapraszamy!