Świętowaliśmy z Andersenem!

Dodane 3 kwietnia 2019

2 kwietnia to wyjątkowy dzień dla małych czytelników. 52 lata temu Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Dzieci ustanowiła ten dzień Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Święto to ma za zadanie promować literaturę i grafikę dla młodego czytelnika, a także uświadomić społeczeństwu jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Data nie jest przypadkowa! Tego właśnie dnia przypadają urodziny Hansa Christiana Andersena.

W naszej bibliotece z twórczością tego właśnie baśniopisarza bawiliśmy się nie tylko w ten wyjątkowy dzień,  lecz przez cały tydzień! Najmłodszym czytelnikom podczas „Wieczorynki w bibliotece” zaproponowaliśmy historię o Małej Syrence, która różni się od tej, którą znają z bajek Disneya. We wtorkowy poranek odwiedziliśmy pobliskie przedszkola z teatrzykiem Kamishibai i opowieścią o Calineczce i Brzydkim Kaczątku. Dodatkowo w czytelni dla dzieci królowały quizy znajomości baśni H.Ch. Andersena i twórcze zajęcia plastyczne.

Mamy nadzieję, że spotkanie z tymi cudownymi baśniami zachęci najmłodszych do częstszego sięgania po kolorowe i wesołe bajeczki.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |