Wernisaż prac fotograficznych Jolanty Orzłowskiej

Dodane 14 maja 2019

W czwartek 9 maja w Bibliotece Publicznej w Sępólnie odbył się wernisaż prac fotograficznych Jolanty Orzłowskiej.

„Bliki i maziaje” to kolejna z wystaw tej znanej i cenionej autorki fotografii, na co dzień nauczycielki języka polskiego w sępoleńskiej Szkole Podstawowej nr 1. Przypomnijmy, że kilka lat temu biblioteka zorganizowała pierwszą wystawę zdjęć polonistki, zatytułowaną „Z krajeńskiej łąki”.

Jolanta Orzłowska na przyrodzie właśnie – zwłaszcza na florze – koncentruje się, realizując swoją artystyczną pasję. Na zdjęciach zaprezentowanych na wystawie „Bliki i maziaje” możemy podziwiać krajeńską przyrodę w skali makro, w jej szczegółach. Serwowany odbiorcy mikrokosmos łąk, poboczy i leśnych poszyć intryguje i zaskakuje, zwłaszcza że uwieczniony został z tytułowymi blikami i maziajami, czyli refleksami światła oraz rozmyciami.

Na wernisaż przybyli miłośnicy dobrej fotografii oraz znajomi i przyjaciele Jolanty Orzłowskiej. Przy lampce wina toczyły się rozmowy, którym nie było końca. Autorka wystawy towarzyszyła zwiedzającym, chętnie opowiadając o samym akcie tworzenia i o tajnikach swojego fotograficznego warsztatu.

Wystawę można oglądać w siedzibie naszej biblioteki do końca maja. Zapraszamy!

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |