Śnieżka, Pocahontas, Bella, Cynka oraz Księżniczka Koronka i Książę Hafcik

Dodane 3 czerwca 2019

Po bajkach regionalnych przyszedł czas na księżniczki. Podczas dwóch kolejnych spotkań w ramach projektu „Bajkowe czwartki”, realizowanego w naszej bibliotece, mali czytelnicy przenieśli się w świat księżniczek Disneya oraz opowieści,
w której główną rolę odgrywa haft i koronka.

Krótki quiz czytelniczy wprowadził  uczestników w świat najbardziej rozpoznawalnych księżniczek. Ich historie znane są zarówno tym najmłodszym jak i ich rodzicom. Patrycja, Alicja, Zarina i Sandra w kilka sekund zmieniły się nie do poznania dzięki kolorowym strojom. Efektem końcowym zajęć było stworzenie krainy, w której wszystkie księżniczki mogłyby zamieszkać razem.
Pozostając w temacie baśniowym przenieśliśmy się do Księżniczki Koronki oraz Księcia Hafcika. Są to bohaterowie książki Liliany Bardijewskiej, która opowiada o miłości, nienawiści i tolerancji. To, co wyróżnia ją od pozostałych opowieści to ilustracje przygotowane z koronek. My również spróbowaliśmy swoich sił  i za pomocą techniki kolażu stworzyliśmy piękne królestwa. Kolejne zajęcia z cyklu już w czwartek – a na nich warsztaty kamishiabi.
Projekt „Bajkowe czwartki” finansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a  realizowany przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, z siedzibą w Bydgoszczy.