Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu

Dodane 11 stycznia 2012

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w e-learningowych szkoleniach na temat bezpieczeństwa w Internecie w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Kurs „3…2…1 Internet” jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, a kurs „W Sieci” – dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy i biblioteka mogą brać również udział w konkursie, który polega na przygotowaniu krótkiej (maksymalnie trzyminutowej) relacji multimedialnej na temat korzystania z kursów w bibliotece. Pięć bibliotek, które prześle najciekawsze relacje, otrzyma konsole do gry Xbox 360 z sensorem Kinect ufundowane przez firmę Microsoft. Atrakcyjne nagrody otrzyma również pięciu młodych użytkowników, którzy ukończą kurs i których relacje znajdą się w zgłoszeniach konkursowych nagrodzonych bibliotek. Dostaną urządzenia tBook-7200 – czytniki elektronicznych książek z funkcją odtwarzacza multimedialnego z radiem i grami oraz przeglądarką plików graficznych przekazane przez Fundację Orange.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a partnerami: Fundacja Dzieci Niczyje (wsparcie merytoryczne), Fundacja Orange i Microsoft sp. z o.o. (fundatorzy nagród).

Więcej informacji pod numerem telefonu: 52 388 02 20

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |