Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie

Dodane 24 czerwca 2019

Nasza biblioteka to miejsce, gdzie mamy mogą spotkać się  razem z dziećmi, porozmawiać, poczytać  czy nauczyć się czegoś nowego. Podczas „Wieczorynki” dzieci z Klubu Czytających Rodzin mogą wspólnie pobawić się z rówieśnikami i miło spędzić czas z rodzicami. Inspiracją do spotkania w czerwcu była książka Raquela Diaz Reguera „Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie”.
Każdy ma mamę i każdy wie, że mamy są różne. Są takie, które zajmują się domem i te, które codziennie wychodzą do pracy. Są niższe i wyższe, grubsze i chudsze. Jedne mają długie włosy, inne krótkie, kręcone. Każda z nich ma wady, mimo to dla swoich dzieci są idealne i zawsze uśmiechnięte. Z głową pełną pomysłów i torebką wypełnioną najróżniejszymi rzeczami, bo wszystko
może się przydać. Tym razem mamy postanowiły poczytać dzieciom fragmenty ulubionych bajek, wiersze i wiele innych ciekawych opowieści, które razem ze swoimi pociechami najbardziej lubią czytać. I tu mamy mogły się wykazać swoją kreatywnością. Na spotkanie dzieci przyszły wraz z rodzicami i rodzeństwem. Klubowicze przebrali się za elfy, wróżki, leśne zwierzęta. Pojawiła się również królewna Śnieżka z małymi krasnoludkami. Maluchy zgadywały tytuły czytanych bajek. Starsze rodzeństwo bawiąc się w teatr recytowało wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner, L.J. Kerna i wielu innych znanych polskich poetów.

Dla dzieci z Klubu Czytających Rodzin była to super zabawa. Na kolejne spotkania w bibliotece zapraszamy w nowym roku szkolnym. Zajęcia odbywały się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |