Bajkowych czwartków…ciąg dalszy

Dodane 27 czerwca 2019

Zakończył się pierwszy etap projektu „Bajkowe czwartki”  realizowanego w sępoleńskiej bibliotece przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy.

Przez siedem tygodni 15-osobowa grupa dzieci w wieku 7 – 10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie spotykała się w bibliotece i brała udział w zajęciach opartych na powieściach dla dzieci. Były warsztaty plastyczne, zabawy ze strojami oraz teatr Kamishibai. Podczas dwóch ostatnich spotkań przenieśliśmy się do średniowiecza oraz poznawaliśmy ekscytujące gry planszowe, które przerodziły się w prawdziwy wyścig słowny. Projekt, który realizowany był ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Ale to jeszcze nie koniec! Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-10 lat do udziału w naszych wakacyjnych konkursach! Lubisz rysować? Koniecznie przygotuj portret Misi z bajki „Pierścień Sępoleńki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”. Wolisz czytać książki? Czeka na Ciebie test ze znajomości sępoleńskich baśni. Szczegółowe informacje nt. konkursów znajdziecie na stronie www.biblioteka-sepolno.pl.  Zwieńczeniem projektu będzie plenerowy spektakl w dniu 8 sierpnia 2019 r, o godz. 17:00 pt. „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki „Tęcza” za Słupska.  Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |