Daniel Odija z wizytą w Sępólnie

Dodane 27 czerwca 2019

Warsztaty – spotkanie autorskie – warsztaty. A w międzyczasie zwiedzanie miasta i… spotkanie z rodziną. Tak w skrócie spędził część poniedziałku i wtorku pisarz Daniel Odija, gość sępoleńskiej biblioteki.

Literat odwiedził Sępólno w związku z realizacją bibliotecznego projektu poświęconego Franciszkowi i ks. Emanuelowi Grudzińskim. Było więc pracowicie, ale też dowcipnie i na luzie. Autor powieści nominowanych do najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce okazał się niezwykle otwartym człowiekiem.

Co ciekawe, część przodków pisarza pochodzi z okolic Sępólna. Wizyta w naszym mieście stała się zatem dla niego swoistą podróżą sentymentalną. Na poniedziałkowym spotkaniu autorskim nie zabrakło krewnych Odiji. Cóż, dosyć nieoczekiwanie stworzyliśmy szansę na odświeżenie relacji rodzinnych – z czego się tylko cieszymy!

Dwa dni warsztatów literacko-dziennikarskich dla uczestników projektu “Franciszek i ks. Emanuel Grudzińscy – budowniczowie polskiego Sępólna Krajeńskiego w okresie II RP” oraz spotkanie autorskie należy uznać za z wszech miar udane. Danielowi Odiji dziękujemy za lekcję haiku, wspólne szlifowanie tekstu o ks. Grudzińskim, dziennikarskie wskazówki i garść ciekawostek z życia pisarza. A finał wspomnianego projektu zbliża się coraz większymi krokami… Pierwsze duże wydarzenie – już w trakcie tegorocznych Dni Sępólna!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |