Zakochaj się w… SĘPÓLNIE

Dodane 12 sierpnia 2019

Tegoroczne Dni Sępólna w bibliotece rozpoczęły się od wernisażu wystawy fotograficznej Andrzeja Ossowskiego pn. „I love Sępólno. Miasto nocą”.

Już od kilku lat w tym wyjątkowym dla miasta czasie staramy się promować naszych lokalnych pasjonatów i prezentować ich dorobek artystyczny.  Pan Andrzej jest znany z wielu zainteresowań i pasji. Po zakończeniu pracy zawodowej, która również wpisana jest w sępoleńską historię, gdyż Pan Andrzej był właścicielem cukierni, której wyroby i ich smak wspomina się po dziś dzień, przyszedł czas na poezję, prozę, artykuły do lokalnego tygodnika i na portale internetowe, żeglarstwo, rzeźbiarstwo i fotografię. Właśnie ta ostatnia dziedzina stała się konikiem naszego gościa.

Autor wystawy zaprezentował nasze miasto w świetle neonów, świateł, które po zmroku stają się dla przechodniów kierunkowskazami wyznaczającymi przestrzeń, po której można się poruszać. Niektóre ze zdjęć są wizytówką Sępólna, ale znalazły się też takie ujęcia, które skłaniały do zastanowienia i refleksji.

Jednocześnie uchwycone obrazy są artystycznym zaproszeniem do zwiedzania i przyglądania się miastu, do odkrywania na nowo, zwłaszcza gdy stają się nieuchwytne, puste, pełne tajemnic, osamotnienia, piękna, czyli po zachodzie słońca.

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia br. w godzinach pracy biblioteki od 9.00 – 17.00. Zapraszamy!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |