Nowele polskie naszą lekturą podczas „Narodowego Czytania”

Dodane 4 września 2019

Podczas tegorocznej odsłony akcji „Narodowe Czytanie” Para Prezydencka zaproponowała do czytania polskie nowele. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

„Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii” – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim – wzorem poprzednich lat – również bierze udział w tej waznej akcji. Wszystkich chętnych zapraszamy na maraton czytania nowel, który odbędzie się 6 września w czytelni biblioteki. Zaczynamy o 9:30!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |