W bibliotece na małych czytelników czekają wyprawki!

Dodane 9 września 2019

Po raz drugi przystąpiliśmy do programu „Mała Książka – Wielki Człowiek”, którego organizatorem jest Instytut Książki. Tegoroczna edycja skierowana jest do dzieci w wieku 3- 6 lat. Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które dopiero założą swoją pierwszą kartę czytelnika.

Już dziś zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w latach 2013 – 2016 r. do udziału w akcji. Uczestnictwo w niej jest całkowicie bezpłatne. Dzieci objęte programem po odwiedzeniu biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Naklejkę dziecko otrzyma każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy przynajmniej jedną książkę z księgozbioru dziecięcego. Na każdego Małego Czytelnika, który zbierze 10 naklejek, czeka imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu Maluszkowi, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

Zapraszamy więc do biblioteki !

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |