Z odwiedzinami w Niezielencji

Dodane 27 września 2019

15 osobowa grupa dzieci wzięła udział w warsztatach ekologicznych inspirowanych książką „Gdzieś daleko bajka Eko”. Bajka opowiada o pewnym królestwie, w którym od lat zużywane są surowce naturalne, niszczone są ziemię, ludzie płoszą zwierzęta, wycinają lasy  a także zaśmiecają środowisko. Historia ta świetnie nawiązuje do współczesnej sytuacji na świecie.

Zajęcia miały na celu rozwijanie wśród dzieci świadomości ekologicznej i wrażliwości związanej z poczuciem odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, a także kształtowanie przekonania, że działalność człowieka wpływa na zwierzęta i ich życie. Rozmawialiśmy o recyklingu, smogu, ginących środowiskach, zanieczyszczeniu wody,
a także o efekcie cieplarnianym.

Uczestnicy, mimo młodego wieku, wykazali się znakomitą znajomością segregacji śmieci. Bez problemu wskazywali punkt w naszym mieście, w których można wyrzucić zużyte baterie lub przeterminowane i niepotrzebne lekarstwa. Zapytani o to, jak oni – jako dzieci, mogą oszczędzać wodę wymienili najważniejsze z zasad (m.in. zakręcanie wody podczas mycia zębów, puszczanie mniejszego strumienia, podlewanie roślin wodą, która była już wcześniej do czegoś użyta itp.)

Mając tak świadomych młodych mieszkańców możemy spać spokojnie. Nie dopuszczą oni do tego, aby nasze Sępólno stało się drugą Niezielencją.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |