Zapraszamy na werniaż wystawy poświęconej Grudzińskim

Biblioteka Publiczna w Sępólnie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Grudzińscy – non omnis moriar”.

Jest to jeden z kolejnych etapów realizacji projektu poświęconego Franciszkowi i ks. Emanuelowi Grudzińskim, dwóm zasłużonym mieszkańcom Sępólna Krajeńskiego w okresie II RP. Franciszek Grudziński był pierwszym kierownikiem szkoły powszechnej w Sępólnie po odzyskaniu niepodległości. Jego syn, ks. Franciszek Grudziński, był sępoleńskim proboszczem, inicjatorem rozbudowy kościoła i budowy Domu Katolickiego. W najbliższy czwartek w tygodniku lokalnym ukaże się 8-stronicowy dodatek na ich temat. Następnego dnia, w piątek, biblioteka zaprezentuje poświęconą im wystawę. Jest to kawał historii miasta podany w przystępnej formie. Warto zarezerwować sobie czas na czytanie i zwiedzanie!