Październikowa wieczorynka

Dodane 30 października 2019

Od października bieżącego roku w naszej bibliotece odbywają się cotygodniowe spotkania z bajką na dobranoc. W czasie wieczorów dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami integrują się wokół książki i czytania. Tym razem rozpoczęliśmy od spotkania poświęconego żółwiom. Szukaliśmy w książkach informacji o tych niezwykłych zwierzętach, czytaliśmy głośno Bajki Ezopa, przygody Franklina i wiele innych ciekawych książek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o leśnych  zwierzętach posiadających cechy ludzkie. Franklin cieszy się popularnością wśród najmłodszych czytelników, gdyż każda książka poświęcona jest problemom, z którymi zmagają się wszystkie małe dzieci. Franklin uczy, że warto pomagać, dzielić się, dotrzymywać obietnic, opiekować się słabszymi. Pomaga  rozwiązywać własne problemy, a przy tym bawi, uczy i rozśmiesza naszych czytelników. Na spotkanie w bibliotece Wojtek i Filip, członkowie Klubu Czytających Rodzin, przynieśli żywego hodowlanego żółwia. Chłopcy podzielili się ciekawostkami z życia żółwi, opowiadając przy tym zabawne historie, które rozbawiły domowników. Często mówi się, że ktoś „jest wolny jak żółw”. Na spotkaniu w bibliotece mogliśmy się przekonać, że tak nie jest. W żółwich zawodach sportowych jednogłośnie stwierdziliśmy, że takie  małe zwierzę biega bardzo szybko. Z całą pewnością nasz „zółwi gość” zasłużył na złoty medal.

Seria krótkich opowiadań o małym żółwiku o imieniu Franklin, autorstwa Paulette Bourgeois i Brendy Clark, ma specjalne miejsce na bibliotecznych półkach.  Logo Franklina przyciągnęło od razu uwagę najmłodszych czytelników.

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17:00 w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” .