„Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego”

Dodane 19 listopada 2019

…to wciąż aktualne przesłanie św. Franciszka z Asyżu było myślą przewodnią spotkania Klubu Podróżnika. 14 listopada 2019 r. w czytelni sępoleńskiej biblioteki spotkali się sympatycy podróży oraz uczestnicy wycieczki do Włoch zorganizowanej przez BTiT Novum Travel z Więcborka. Głównym punktem programu była prezentacja zdjęć. Zaczynając od Wenecji, która obecnie boryka się z powodzią, jej licznymi mostami, wąskimi uliczkami oraz placem Św. Marka, przy którym znajduje się przepiękna bazylika,  poprzez Asyż – miasto znane z  niezwykłej przyjaźń św. Franciszka i św. Klary, zbudowane z kamienia w kolorze kremowo-beżowym, z urokliwymi uliczkami, po których chodził sam św. Franciszek, aż po Wieczne Miasto Rzym. Na licznych fotografiach zobaczyć można było fontanny i place rzymskie m.in. Fontanna di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie a także najdroższy trakt Stolicy – Via Condotti oraz bazyliki rzymskie: Bazylika św. Pawła za Murami z charakterystycznymi medalionami z wizerunkami papieży oraz grobem świętego, Bazylikę św. Jana na Lateranie z baptysterium oraz Święte  Schody. Wielkie wrażenie wywarły zabytki Rzymu opisane w powieści „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza: Koloseum, Łuk Konstantyna oraz trakt Forum Romanum – pozostałości pałaców i świątyń cesarskich. Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w Watykanie. Uczestnictwo w  modlitwie Anioł Pański oraz zwiedzanie  Bazyliki Św. Pawła wraz z grobem Jana Pawła II dostarczyło niesamowitych wrażeń duchowych.

W spotkaniu uczestniczył również Dariusz Tusznio, właściciel Novum Travel. Korzystając z obecności sympatyków klubu oraz uczestników wyprawy opowiedział o planach wycieczkowych na sezon 2020,  m.in. planowanej w przyszłym roku wycieczce przez Lazurowe Wybrzeże do Barcelony.

Na spotkaniu nie zabrakło też włoskich smaków. Była włoska kawa, wino, tiramisu oraz  cornetti przygotowane przez pracowników biblioteki.

Marzenia się nie spełniają – marzenia się spełnia

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |