Czy prezenty są ważniejsze od przyjaciół?

Dodane 28 listopada 2019

To już niemal tradycja, że w naszej bibliotece świętuje się urodziny Pluszowego Misia. W tym roku zaprosiliśmy przedszkolaków na spektakl „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele” w wykonaniu krakowskiego Teatru Maska.

W czwartek, 28.11.2019 aktorzy opowiedzieli najmłodszym historię misia, który wyprawiał urodziny  i zażyczył sobie na prezent najdroższy komplet klocków Lego. Jego przyjaciele,  tygrysek i kangurek, mieli poważny problem – nie było ich stać na tak drogi prezent. Na wspólnej zabawie z misiem zależało im tak bardzo, że gotowi byli kraść zabawki, marchewki  i sprzedawać je, aby uzyskać potrzebną kwotę.  Jednak obydwoje stwierdzili, że nie mogą tak postępować i nie kupią misiowi wymarzonego prezentu. Miś był tak niezadowolony, że postanowił odwołać urodziny.  Na szczęście z wizytą u niego zjawia się pewna dziewczynka, dzięki której zrozumiał, że rzeczy materialne nie są istotne, gdy ma się przyjaciół. Dzięki sztuce dzieci dowiedziały się, że przyjaźń ważniejsza jest od najdroższych prezentów.