Lapońska przygoda Mai

Zapraszamy dzieci oraz ich opiekunów na spotkanie autorskie z Krzysztofem Nowakowskim, które odbędzie się 03.02.2020r. (poniedziałek) o godz. 12:00 w naszej bibliotece. Pan Krzysztof to pisarz, maszer, czyli człowiek podróżujący psim zaprzęgiem,  adventurer, fotograf. Razem z żoną Darią od niemal siedemnastu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie.

Podczas spotkania promować będzie swoją najnowszą książkę pt. „Lapońska przygoda Mai”. Główna bohaterka powieści, Maja, to rezolutna dziesięcioletnia córka pary naukowców badających zmiany klimatyczne Laponii. Kocha krainę w której się urodziła i wychowała, uwielbia mieszkających tam Samów i ich bogatą kulturę. Jednak największą miłością jej życia są psy zaprzęgowe, będące dla mieszkańców Północy czymś znacznie więcej niż domownicy i towarzysze dziecięcych zabaw. Jak potoczą się losy Mai? Wszystkiego dowiemy się na spotkaniu! Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.