Ferie z filmem w bibliotece

Dodane 3 lutego 2012

Drodzy RODZICE !

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej

im J. Iwaszkiewicza ul. Kościuszki 11

przyjmuje zapisy na „FERIE z filmem w bibliotece”

dla dzieci i młodzieży – ZAPRASZAMY

KONTAKT 523284080, liczba miejsc ograniczona.

Gdzie wybieracie się na ferie tego roku?

Hmm …o to jest pytanie….może w góry na Mazury, na obóz, do babci , za granicę …

a może odpowiecie na niezwykłą propozycję spędzenia wolnego czasu pn.

Akcja – NUDZIMISIE w BIBLIOTECE

OD 13.02.2012 DO 24.02.2012r. W GODZINACH 11.00 –14.00

POPRZEZ ZABAWĘ DO WIEDZY będziemy realizować

projekt „Ferie z filmem w bibliotece”

do którego realizacji zaprasza

wszystkie nudzące się dzieci podczas ferii

Centrum Edukacji Obywatelskiej

wraz z partnerem Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

W ramach projektu Ferie z filmem w bibliotece wyświetlimy filmy wypożyczone ze zbiorów programu Kulturalnie i obywatelsko

w bibliotece oraz ze zbiorów Stowarzyszenia Nowe Horyzonty,

a także filmy ze zbiorów programu Jeden Świat – kluby filmowe…

 

Każdego dnia, obok filmów wiele NIESPODZIANEK

GIER I ZABAW!!!

W NUDZIMISIOWIE

FILM ze zbiorów

1-TOLERANCJA.

„Szkoła pokoju”. Dlaczego warto szukać tego, co łączy ludzi, a nie tego, co ich dzieli?

Most nad Wadi

W 2004 roku grupa arabskich i żydowskich rodziców zdecydowała się stworzyć wspólnie dwunarodową, dwujęzyczną szkołę dla swoich dzieci.

Tytuł oryginału: „Bridge over the Wadi”

Autor: Tomer Heymann, Barak Heymann

Czas: 55 min.

Tematyka filmu: konflikt, wielokulturowość, edukacja

Otwarcie szkoły poprzedziły bardzo burzliwe dyskusje i spory. Niewątpliwie szlachetny, wypływający z idealistycznych pobudek pomysł okazał się niezwykle trudny w realizacji. Nawet sami rodzice musieli poradzić sobie z wieloma wątpliwościami. Niektórzy wycofali się z przedsięwzięcia. Z ogromnym talentem obserwacyjnym i wyczuciem filmowym Tomer i Barak Heymann opowiedzieli o tym, jak uczniowie, nauczyciele i rodzice starali się zbudować wzajemne pokojowe relacje w czasie pierwszego, ekscytującego roku działania szkoły i jak niełatwy był to wysiłek w otaczającej rzeczywistości złożonego izraelsko-arabskiego konfliktu. Jakkolwiek przyszłość szkoły „Most nad Wadi” jest nieprzewidywalna, w kolejnym roku jej istnienia zapisało się do niej dwa razy więcej uczniów.

Filmy ze zbiorów Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

 

 

2- Rywalizacja, akceptacja w grupie…

Tysiąc razy silniejsza

reż. Peter Schildt

Szwecja 2010, 85′

Historia Signe – 15-letniej cichej i spokojnej dziewczyny, która nikomu nie wadząć uczy się w miejscowej szkole, pełnej niepisanych zasad i kodeksów zachowań. Wszystko zmienia się gdy do klasy przychodzi nowa uczennica, Saga…

 

Signe to cicha i refleksyjna 15-latka. Ma najwyższe oceny i nie sprawia żadnych problemów ani w klasie, ani poza nią. To taki typ dziewczyny, na którą zawsze można liczyć, ale której nie będzie się pamiętać po kilku latach. Nie jest jednak popularna, nie przewodzi grupie, trzyma się raczej na uboczu i obserwuje to, co się dookoła niej dzieje. W szkole wiodą prym najlepiej ubrane i najbardziej przebojowe dziewczyny oraz… chłopcy. Tym ostatnim wszystko uchodzi na sucho. Nie muszą sprzątać pracowni, odrabiać lekcji, dostają większe porcje w stołówce i są uwielbiani przez nauczycieli. Wszystko zmienia się, kiedy do klasy przychodzi nowa uczennica, Saga. Niezwykle silna, pewna siebie i do bólu szczera. Nie przestrzega niepisanych zasad i ma za nic kodeks, którym posługują się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Dzięki niej bardzo szybko życie szkolne zaczyna się zmieniać. Jednak pewnego dnia wydarza się coś, czego nikt nie przewidział i sytuacja wymyka się spod kontroli.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu,

3- Dyskryminacja, niepełnosprawność…

Krokodyle z przedmieścia

Historia niepełnosprawnego chłopca, który wprowadził się wraz z rodzicami do domu na przedmieściu. Nie zna nikogo w okolicy, więc próbuje zaprzyjaźnić się z paczką uprzedzonych do niego rówieśników.

Tytuł oryginału: Die VorstadtkrokodileK

Autor: Christian Ditter

Czas: 98 min.

Rok produkcji: 2009

Tematyka: dyskryminacja, niepełnosprawność

Dziesięcioletni Hannes wychowuje się tylko z mamą. Jego największym marzeniem jest przyłączenie się do gangu „Krokodyli”, do którego należą jego rówieśnicy. Musi jednak wcześniej przejść próbę. Ta okazuje się jednak niebezpieczna dla jego życia… Z opresji ratuje go Kai, który przeprowadził się na przedmieścia wraz z rodzicami. Chłopiec również marzy o tym, by stać się jednym z Krokodyli. Jednak fakt, że jeździ na wózku, początkowo sprawia, że dzieciaki go nie akceptują. Sytuacja się zmienia, kiedy Kai wchodzi w posiadanie informacji o prawdziwym gangu, który napadł na okoliczny sklep. Jego wiedza może pomóc Krokodylom rozwiązać zagadkę i przekonać się, że niepełnosprawni są sprawni.

 

WITAMY / WELCOME

W NASZYM KLUBIE

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |