Sztuka nie zna barier

Dodane 10 sierpnia 2020

Za nami kolejne spotkanie z cyklu promocji dorobku artystycznego lokalnych twórców, pasjonatów  i hobbystów. Wystawa już po raz piąty wpisała się w obchody Dni Sępólna Krajeńskiego. Tym razem bohaterami wydarzenia byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom”.

Uczestnicy swoją twórczość prezentują na wielu kiermaszach, czy imprezach plenerowych. Wystawa w bibliotece jest uhonorowaniem ich dorobku, pracy i zaangażowania.

Prace powstawały pod czujnym okiem wszystkich pracowników WTZ, pochodziły z różnych pracowni  i wykonane były różnymi technikami, m.in.: rysunek, malarstwo, haft czy też filcowanie. Terapeuci w pracy z niepełnosprawnymi osobami pełnia bardzo istotna rolę, gdyż potrafią pobudzić zapał i olbrzymie pokłady wyobraźni plastycznej u swoich podopiecznych, co mogliśmy zobaczyć podczas wernisażu.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia, w godzinach pracy biblioteki 9.00 – 17.00.

Wernisaż odbył się w ramach projektu „Kulturalny tygiel biblioteczny”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.