Rozpoczęcia prac w ramach projektu „Zakup sprzętów i wyposażenia dla Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim”

Dodane 10 marca 2020

Dla prawidłowego funkcjonowania instytucji kultury jaką jest nasza biblioteka niezbędne jest przygotowanie pomieszczenia (pomalowanie ścian, wymiana oświetlenia, wymiana kaloryferów oraz wycyklinowanie i polakierowanie podłogi)  na zakup i montaż regałów przesuwnych, a także 5 sztuk komputerów stacjonarnych i 5 sztuk laptopów. Umiejscowienie zakupionego w ramach projektu sprzętu w budynku Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim przyczyni się pośrednio do zwiększenia roli, jaką pełni ona w lokalnej społeczności. Zwiększy się liczba osób odwiedzających Bibliotekę, którzy zapoznają się z ofertą instytucji. Ponieważ Biblioteka dysponuje bardzo dużą liczbą nowości książkowych, odpowiadającą wymaganiom mieszkańców zakładamy, że osoby korzystające ze zgromadzonego w Bibliotece sprzętu skorzystają również z księgozbioru, co z kolei wpłynie na wzrost czytelnictwa mieszkańców miasta i gminy. Zakupiony sprzęt będzie użytkowany w bibliotece przez społeczność lokalną nieodpłatnie.