Narodowe Czytanie – czytania nagrywanie

Dodane 31 sierpnia 2020

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprasza do wzięcia udziału w akcji Narodowe Czytanie, odbywającej się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Książnica angażuje się w tę akcję niemal od samego początku. Przypomnijmy: w poprzednich latach czytaliśmy wspólnie m.in. Trylogię i Quo vadis Henryka Sienkiewicza,  Wesele Stanisława Wyspiańskiego czy Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. W tym roku czytać będziemy Balladynę Juliusza Słowackiego.

O ile wcześniej lektura zawsze odbywała się w szerszym gronie, o tyle w bieżącej edycji chcemy Państwu zaproponować inną formułę. Ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz zgodnie z duchem listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w tym roku przygotowaliśmy  dla Państwa konkurs na najlepszą interpretację tekstu Balladyny. Jak ma to wyglądać? Bardzo prosto! Prosimy wybrać dowolny fragment dzieła wieszcza i nagrać 2-3 minutowy filmik/zapis audio z własną interpretacją tekstu. Gotowy plik z nagraniem należy dostarczyć do biblioteki. Szczegóły wraz z formularzem zgłoszenia znajdą Państwo w regulaminie konkursu, dostępnym TUTAJ.

Na pliki czekamy do 11 września. Po tym terminie jury wyłoni zwycięzcę. Jurorzy podczas dokonywania oceny kierować się będą kryteriami takimi jak: emisja głosu i dykcja, kreatywność, interpretacja tekstu oraz – w przypadku plików video – ogólny zamysł artystyczny. Uwaga – w konkursie przewidziano nagrody!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |