„Toksyczna agentura” zainteresowała mieszkańców

Dodane 17 września 2020

W ostatni poniedziałek w bibliotece odbyło się spotkanie z dr. Adamem Węsierskim, promującym swoją najnowszą książkę – drugi tom serii „Toksyczna agentura”.Do głównych zainteresowań badawczych naukowca w ostatnim czasie należy m.in. działalność organów bezpieczeństwa państwa na Pomorzu, w tym w powiecie sępoleńskim, w latach 1945-89. Swoje najnowsze ustalenia zawarł w publikacji, którą promował w naszej bibliotece. Tematyka jego pracy zainteresowała liczne grono mieszkańców całego powiatu. Czytelnia dla dorosłych z ledwością pomieściła wszystkich chętnych do wzięcia udziału w poniedziałkowym spotkaniu.

Dr Węsierski opowiedział zebranym, jak wyglądała współpraca TW ze służbą bezpieczeństwa. Po obszernym wprowadzeniu do tematu przyszedł czas na dyskusję. Dotyczyła ona osobistych historii naszych gości, ogólnych spraw związanych z działalnością agentury oraz… treści promowanej książki. Większość ze zgromadzonych na sali kupiła książkę jeszcze przed wystąpieniem dr. Węsierskiego. Krótki przegląd treści wystarczył zatem, żeby pytania do prelegenta podejmowały wątki zawarte w publikacji.

„Toksyczna agentura” to historia drażliwa, niewygodna, jeszcze żywa. Jej autor nie podgrzewał jednak emocji. Wręcz przeciwnie – zwracał uwagę na złożoność problematyki i ostrzegał przed wyciaganiem pochopnych wniosków. Wielu spośród obecnych nie kryło wszak zaskoczenia tym, co zdążyło przeczytać nawet w trakcie pobieżnej lektury podczas spotkania.

Książkę dr. Węsierskiego w cenie 35 zł można nabyć w bibliotecznej księgarni. Każdy może ją kupić, zapoznać się z jej treścią i poznać sekrety działalności sepoleńskiej służby bezpieczeństwa. Zachęcamy!

 

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |