Nieprzeciętnie w bibliotece

Dodane 29 września 2020

Spotkanie autorskie, to niezwykłe wydarzenie potrzebne zarówno pisarzom jak i czytelnikom. W miniony piątek sępoleńską bibliotekę odwiedziła Anna Czerwińska – Rydel, autorka książek dla dzieci i młodzieży, która sama przyznała, że nie mogła doczekać się już spotkania na żywo z czytelnikami.

Anna Czerwińska – Rydel to pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych o wybitnych Polakach. Podczas spotkania pisarka przytaczała wiele anegdot i ciekawostek m.in. z życia Marii Skłodowskie – Curie, Henryka Sienkiewicza czy też Janusza Korczaka.  Mało kto wie, że cała trójka była początkowo niedoceniana. Młoda Maria często słyszała od swojej nauczycielki, że niczego w życiu nie osiągnie. Ojciec wybitnego pedagoga, jakim był Korczak, uważał, że życie pokarało go takim synem, a matka laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury była przekonana, że jej syn zmarnuje sobie życie wybierając zawód pisarza. Opowieści o „nieprzeciętnych” autorka uzupełniała o kontekst historyczny, gdyż zgromadzona młodzież nie zawsze mogła wyobrazić sobie czasy, w jakich przyszło żyć bohaterom naszego spotkania.

Powieści biograficzne Anny Czerwińskiej – Rydel to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby zgłębić wiedzę o słynnych postaciach. Historie ludzi z pasją stanowią inspirację dla młodych pokoleń do realizacji skrytych marzeń i pragnień.

Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 w spotkaniu uczestniczyła tylko jedna klasa, a dzięki uprzejmości „Kanału 10” pozostali zainteresowani mogli włączyć transmisję on-line. Archiwalne nagranie dostępne jest pod adresem: https://kanal10.pl/wiadomosci/sepolno-krajenskie/4025/spotkanie-autorskie-z-anna-czerwinska-rydel-wideo

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Bajkowy świat”. Projekt ten dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie  z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |