Retro Noc Bibliotek w sępoleńskiej książnicy

Dodane 1 października 2020

Brak planów na kolejny weekend? Coś zaradzimy! W sobotę 10 października będzie mieć miejsce kolejna odsłona akcji Noc bibliotek. Oczywiście przyłączamy się do wydarzenia. A co proponujemy? Tego wieczoru (zaczynamy o godz. 17:00, kończymy o 21:30) będzie u nas muzycznie i rozrywkowo. W programie wieczoru znajdą się między innymi:

– „Lata dwudzieste, lata trzydzieste, czyli dawnych wspomnień czar” – spektakl oparty na bogatej twórczości artystów dwudziestolecia międzywojennego

– „Pchła szachrajka” – interaktywne przedstawienie oparte na słynnej bajce Jana Brzechwy

– „Nie kochać w taką noc…?” – koncert szlagierów miłosnych.

We wszystkich wyżej wymienionych atrakcjach będziemy mogli podziwiać artystów Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” ze Szczecina. Ponadto dla naszych gości szykujemy projekcję filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” w reżyserii  Edmundsa Jansona, który powstał na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce). Film ten został nagrodzony przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. Warto zaznaczyć, że film będzie można obejrzeć także w domowym zaciszu. Link do udostępnienia filmu online otrzyma nawet do stu czytelników biblioteki!

Ponadto na dzieci czekać będzie ekscytujący pokój zagadek, dorosłym zaś zaproponujemy wspólną zabawę – niespodziankę z nagrodami – inspirowaną hasłem tegorocznej edycji akcji – „Klimat na czytanie”.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzin i wspólnego spędzenia sobotniego wieczoru!

 

Impreza odbywa się w ramach projektu „Kulturalny tygiel biblioteczny”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |