Retro Noc Bibliotek w sępoleńskiej książnicy

Brak planów na kolejny weekend? Coś zaradzimy! W sobotę 10 października będzie mieć miejsce kolejna odsłona akcji Noc bibliotek. Oczywiście przyłączamy się do wydarzenia. A co proponujemy? Tego wieczoru (zaczynamy o godz. 17:00, kończymy o 21:30) będzie u nas muzycznie i rozrywkowo. W programie wieczoru znajdą się między innymi:

– „Lata dwudzieste, lata trzydzieste, czyli dawnych wspomnień czar” – spektakl oparty na bogatej twórczości artystów dwudziestolecia międzywojennego

– „Pchła szachrajka” – interaktywne przedstawienie oparte na słynnej bajce Jana Brzechwy

– „Nie kochać w taką noc…?” – koncert szlagierów miłosnych.

We wszystkich wyżej wymienionych atrakcjach będziemy mogli podziwiać artystów Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” ze Szczecina. Ponadto dla naszych gości szykujemy projekcję filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” w reżyserii  Edmundsa Jansona, który powstał na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce). Film ten został nagrodzony przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. Warto zaznaczyć, że film będzie można obejrzeć także w domowym zaciszu. Link do udostępnienia filmu online otrzyma nawet do stu czytelników biblioteki!

Ponadto na dzieci czekać będzie ekscytujący pokój zagadek, dorosłym zaś zaproponujemy wspólną zabawę – niespodziankę z nagrodami – inspirowaną hasłem tegorocznej edycji akcji – „Klimat na czytanie”.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzin i wspólnego spędzenia sobotniego wieczoru!

Więcej aktualności

O Kraju Kwitnącej Wiśni i literaturze…
We wtorek, 29 września, w sępoleńskiej bibliotece, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, miały miejsce warsztaty literackie na temat współczesnej prozy japońskiej. Gościem specjalnym, a zarazem osobą prowadzącą była pani Beata Kubiak Ho-Chi – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcej...
Znamy zwycięzców konkursu recytatorskiego WIERSZYKARNIA!
W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną konkurs „Wierszykaria”, który zorganizowała nasza biblioteka, miał formę online. Zadaniem uczestników było nagranie recytacji wybranego wiersza polskiego poety. Konkurs składał się z dwóch kategorii: przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Do etapu głównego zakwalifikowało się 33 uczestników.
Czytaj więcej...