A co twój kubek mówi o tobie?

Dodane 20 października 2020

„Bez kawy nie ogarniam” – mówi kubek.

„I ciacha też” – dopowiada talerzyk.

Twój kubek i talerzyk, twój przekaz. A żeby nadać porcelanie i tkaninie swój odcisk palca, żeby je spersonalizować, nie trzeba dużo.

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim zapewnia instruktaż i pomoc znanej i cenionej twórczyni, Pani Beaty Bohaczyk, oraz niezbędne akcesoria. Chętni przynoszą materiały, na których maja zamiar dać upust swojej fantazji.

Warsztaty malowania na tkaninie i porcelanie, zainaugurowane we wrześniu w bibliotece, okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim co poniedziałek czytelnia dla dorosłych zamienia się w wyjątkową artystyczną pracownię.

Proszę tylko zobaczyć, jakie cuda powstały do tej pory na zajęciach. W luźnej atmosferze, z humorem i przy rozmowie na tematy lżejsze, rodzą się tam co tydzień kolejne malowidła. Najpierw tworzyliśmy na porcelanie, dekorując kubki i talerzyki. Później co niektórzy uczestnicy zaczęli brać na warsztat dzianiny. Efekt – niezmiennie rewelacyjny. Malunki na odzieży to idealny sposób na wyrażenie siebie!

Warsztaty organizowane w ramach projektu „Kulturalny tygiel biblioteczny”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywają się od końca września. Dotychczas odbyła się ponad połowa z zaplanowanych spotkań.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |