Zasady funkcjonowania bibliotek od dnia 20 marca 2021 roku

Dodane 22 marca 2021

Pragniemy poinformować, że od 20 marca do 9 kwietnia zgodnie z aktualnymi przepisami, nasza biblioteka będzie czynna w stałych godzinach pracy, od poniedziałku do piątku 9:00-17:00 :).

Zachęcamy do :

1. Wcześniejszego zamawiania książek , pozwalającego skrócić czas Państwa pobytu w naszej placówce. Zamówienie na książki można złożyć mailowo, telefonicznie lub poprzez katalog online umieszczony na naszej stronie internetowej: http://www.biblioteka-
sepolno.pl/?p=katalog.

Kontakt:
Wypożyczalnia dla dorosłych: mail: wypozyczalnia@biblioteka-sepolno.pl , tel 52 388 0220

Oddział dla dzieci i młodzieży: dziecięca@biblioteka-sepolno.pl , tel 52 388 0220

Filia Miejska – filia@biblioteka-sepolno.pl , tel. 52 328 40 80

Będzie także możliwość dokonywania zwrotów wypożyczonych wcześniej książek. Zwracane zbiory podlegają kwarantannie na okres 3 dni.

2. Korzystania z usługi „Książka na wynos”(po złożeniu zamówienia, Czytelnik umawia się z bibliotekarzem po odbiór książek na konkretną godzinę przed budynkiem biblioteki)

3. Korzystania z usługi „Książka na telefon”
Z usługi „Książka na telefon” mogą korzystać Czytelnicy, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają innej możliwości wypożyczenia książek. W ramach usługi „Książka na telefon” dostarczać będziemy książki wyłącznie do domów Czytelników na terenie miasta Sępólno Krajeńskie. Książki zamówione w ramach tej usługi dostarczane będą bezpłatnie raz w tygodniu,
w czwartki, na zamówienia złożone, nie później jednak niż do środy danego tygodnia. Czytelnik korzystający z usługi „Książka na telefon” jednorazowo wypożyczyć może 5 książek, raz na dwa tygodnie. Usługę świadczy Wypożyczalnia dla Dorosłych wyłącznie ze zbiorów własnych. Żeby złożyć zamówienie wystarczy zadzwonić pod nr 52 388 0220. Z usługi “Książka na telefon” korzystać nie mogą osoby zakażone wirusem Covid – 19, przebywające w izolacji domowej lub na kwarantannie.

4. Zachęcamy do korzystania z zasobów e-booków – na platformach Legimi i Ibuk Libra (prosimy o kontakt w sprawie bezpłatnych kodów do obu platform – tel 52 388 0220 lub wypożyczalnia@biblioteka-sepolno.pl) oraz z zasobów dostępnych w Kujawsko-Pomorskiej
Bibliotece Cyfrowej i w bibliotece cyfrowej POLONA

O wszystkich zmianach w funkcjonowaniu bibliotek będziemy informować na bieżąco – prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i mediów społecznościowych.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |