Przysięga marynarska złożona, można wyruszyć w rejs!

Dodane 10 sierpnia 2021

Z okazji trwających obecnie Dni Sępólna Krajeńskiego sępoleńska biblioteka wraz z Teatrem Katarynka zaprosiła najmłodszych mieszkańców miasta oraz ich rodziców i dziadków do udziału w interaktywnym spektaklu pt. „Morskie Opowieści”.

Podczas przedstawienia rozśpiewana załoga przeniosła widzów na pokład statku, gdzie opowiedziała ekscytujące historie, które przeżyła na morzu. Dodatkowo dzięki wesołym szantom dzieci nauczyły się m.in. nazw części statku. Nie zabrakło także wątku edukacyjnego! Towarzyszący kapitanowi i majtkowi Meteorolog Krabi wyjaśnił widzom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur.

Dodatkową atrakcją podczas spektaklu była konkurencja przeciągania liny oraz akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, podczas której najmłodsi dowiedzieli się jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą. Nie da się ukryć, że ratownik – dzięki swojemu amerykańskiemu akcentowi –  stał się ulubioną postacią zarówno młodszej jak i starszej części publiczności. Na zakończenie spektaklu dzieci otrzymały kolorowanki, tak aby na dłużej zapamiętały bajkowe morały.

Spektakl zorganizowany został  w ramach projektu „Biblioteczny niezbędnik” .

Projekt dofinansowano  ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |