Bawiliśmy się z Pompikiem!

Dodane 10 września 2021

W zeszłą środę sępoleńska biblioteka zamieniła się w krainę Żubra Pompika. Wszystko to za sprawą Bajanki – pani Moniki Skikiewicz, która przygotowała dla najmłodszych wesołe animacje.  Warsztaty odbyły się w oparciu o serię książek „Żubr Pompik” wydawnictwa Media Rodzina, których autorem i ilustratorem jest doktor Tomasz Samojlik. Cała seria opowiada o małym, ciekawym świata żubrze Pompiku, który wraz z tatą Pomrukiem, mamą Poradą i siostrą Polinką zwiedzają najważniejsze polskie parki narodowe oraz rezerwaty. Podczas spotkania można było się także czegoś nauczyć! Wiemy już jakie odgłosy wydają żubry, czego nie można robić w lesie i dlaczego ekologia jest taka ważna. Na koniec każdy z uczestników otrzymał piękny dyplom i tytuł przyjaciela Żubra Pompika.

Dla tych, którzy nie mogli być z nami tego dnia mamy dobre informacje. Książkowe historie Żubra Pompika czekają na małych czytelników w naszej bibliotece!

Spotkanie zorganizowano  w ramach projektu „Biblioteczny niezbędnik” .
Projekt dofinansowano  ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |