Makuszyński zdeklasował konkurencję

Dodane 30 września 2021

Po raz ósmy, z okazji Dnia Głośnego Czytania,  uczniowie szkół podstawowych mieli okazję powalczyć o tytuł Powiatowego Mistrza Pięknego Czytania w konkursie zorganizowanym przez naszą bibliotekę.

Wzorem ubiegłego roku, zamiast tradycyjnego czytania fragmentu wybranego tekstu  w bibliotece, zadaniem uczestnika była rejestracja swojej prezentacji w formie krótkiego nagrania audio-wideo. Do konkursu głównego zgłoszono 30 finalistów etapów szkolnych ze szkół w Sępólnie, Sypniewie, Wałdowie, Więcborku, Wiśniewie, Zakrzewku, Zalesiu i Zbożu. Uczestnicy wybierali zarówno klasyków jak i współczesne powieści.

Pierwszy raz w historii konkursu jury (w składzie: Renata Bukolt oraz Jolanta Orzłowska) wybrało trzech finalistów reprezentujących tę samą szkołę – Szkołę Podstawową nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku! Laureatkami konkursu zostały:

– w kategorii klas III-IV: Melania Turzyńska – uczennica klasy IVa, która zmierzyła się
z twórczością C.S.Lewis

– w kategorii klas V-VI: Kalina Turzyńska – uczennica klasy VIa, która odczytała fragment  „Zawsze ja” J. Richter

– w kategorii klas VII-VIIII: Zofia Mieszczak – uczennica klasy VIIa, która zachwyciła swoją interpretacją „Hobbita”

Wręczenie dyplomów  i nagród odbyło się 29.09.2021 r. Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i opiekunom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i świetne prezentacje!

Konkurs zorganizowany został  w ramach projektu „Biblioteczny niezbędnik” .
Projekt dofinansowano  ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |