Po co komu czempuryt?

Dodane 18 października 2021

Czym różni się kukła od pacynki? Jak wykonuje się lalki? W jaki sposób artysta sprawia, że jawajka zaczyna się poruszać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali młodzi pasjonaci teatru podczas piątkowych warsztatów lalkarskich w sępoleńskiej bibliotece.

Pan Marcin Ryl-Krystianowski, aktor teatru TeatRyle, rozpoczął zajęcia od zaprezentowania różnych typów lalek. Uczestnicy nie tylko poznali ich specjalistyczne nazwy, ale też mieli niebywałą okazję sprawdzić jaka jest różnica w poruszaniu każdą z nich. Dodatkowo w ramach warsztatów dzieci z przedmiotów codziennego użytku i materiałów plastycznych stworzyły w parach własne lalki, które mogą wykorzystywać podczas wesołych zabaw.

Mamy nadzieję, że  warsztaty stały się początkiem fascynacji lalkarstwem i sztuki teatralnej. Przypominamy również, że co piątek w naszej bibliotece odbywają się spotkania grupy teatralnej „Balbina”, gdzie uczestnicy przy świetnej zabawie poznają klasykę literatury dziecięcej.

Zajęcia zorganizowane zostały w ramach projektu „Biblioteczny niezbędnik” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |